Blaszka Torun - lubi

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Jeszcze się sezon nie skończył, jeszcze nikt z nikim nic nie podpisał a już wszyscy wiedzą że spadniemy. A czy ktoś powiedział że będziemy jechać o mistrza ? Nie. Władze Apatora jasno określili że celem będzie utrzymanie. Czy 2 lata temu ktos obstawial ze Motor sie utrzyma ? Nie. A co gorsza to w tą retorykę wpisują się też kibice toruńscy. Czy aby napewno kibice ? Kibicem się jest a nie się bywa. Niezależnie od wyników.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Proszę zapisać sobie to co napiszę! W ciągu 10 lat polski żużel upadnie!!! Nie znaczy to, ze zniknie z mapy ale zostanie bardzo zmarginalizowany! Zapytacie dlaczego tak sądzę? Otóż na podstawie obserwacji. I tak proponuję wam przeanalizować ligę angielską lat 70 i 80 ub. wieku. Nie zabawiając się w nazwiska stwierdzam, że środowisko żużlowe było stosunkowo hermetyczne. Jedynymi stałymi uczestnikami rozgrywek byli "kolonialni" Anglii a więc Australijczycy i Nowozelandczycy. A w niektórych klubach zatrudniano Duńczyków i Szwedów. Pamiętamy taki okres z lat 80-tych, że corocznie mistrzem zostawał Anglik, Szwed lub Duńczyk. Ale w drużynówce początkowo przez wiele lat prym wiedli Anglicy a później schedę przejęli Duńczycy. Anglicy stawali się coraz słabsi aż przestali sie liczyć! Podobnie było z Duńczykami, Szwedami nie mówiąc o Nowozelandczykach. To zasilanie angielskich drużyn spowodowało obniżenie poziomu rodzimych zawodników. Dopiero po ok. 30 latach (Anglicy i Duńczycy) w poszczególnych krajach doczekano się rodzimych perełek (Woffinden, Pedersen) ale to tylko jednostki. Taki model - w ramach komercjalizacji po wejściu do UE - ligi przyjęła Polska za wszelką cenę wzmacniać się zawodnikami zagranicznymi aby zdobyć medale! Zapomniano, że przyszłość rodzimego żużla stanowi szkolenie młodzieży. A tu jest zderzenie ze ścianą! Przy takiej formule rozgrywek młodzieżowych nigdy w Polsce nie będzie dobrego międzynarodowego poziomu. Przyjdzie taki moment, ze Szwedzi i Duńczycy nie będą chcieli jeździć w Polsce z uwagi na nędzny poziom. Przeniosą się do ... Szwecji bo tam powstanie najsilniejsza liga świata! Jeśli chcemy w przyszłości cieszyć się tytułami żużlowców musimy stworzyć im warunki! Oczywiście jest to drogi sport ale nie ma nic za darmo! WIĘC W POLSCE MUSI POWSTAĆ LIGA ŻUŻLOWA MŁODZIEŻOWA. Każdy klub żużlowy ekstra i pierwszoligowy musi posiadać drużynę młodzieżową. Tylko wówczas mozliwy jest dopływ rodzimych zawodników do ligowych klubów! Identycznie jest w piłce nożnej. Zawodnik np. Bayernu serce zostawi na boisku w Monachium z nie w Polskiej kadrze, czyli u pracodawcy! Pozdrawiam

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Bo owy reżim to nic innego jak tresowanie społeczeństwa i sprawdzanie na jak wiele można sobie pozwolić. Na koronawirusa w Polsce zmarło 2100 osób. Czyli tyle, ile na nowotwory każdego tygodnia. Jakoś o nowotworach nikt nie mówi.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Przestań my wariować z tym koronawirusem !!! Codziennie z innych powodów zachorowuje lub umiera znacznie więcej ludzi niż z powodu COVID 19 ! Kto ma zachorować to zachoruje a kto nie to nie, tak samo jak na grypę czy inne choroby. A te szmaty na twarzach i nosach to jedynie źródło rozwoju bakterii i grzybów , które są przyczyną innych chorób. Ale jest moda na koronawirusa i innych chorób na świecie na razie nie ma, bo nikt ich nie testuje i nie prowadzi statystyk. Świat popadł w paranoję.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Poziom tej relacji dorównuje poziomowi GKSu w tym meczu.
  "Gospodarze pierwszy cios zadali w pierwszym biegu" - pierwszy? A zadali jeszcze jakieś?
  "Zdunek Wybrzeże to wykorzystywało i trzymało dystans" - skoro przegrywali i w wyniku pecha Apatora nie zmniejszyli straty, to jak można pisać o wykorzystaniu D, T i W? Nic nie wykorzystali - dalej przegrywali z jedynym żużlowcem Apatora w biegu.
  "Wygrali dwa wyścigi z rzędu i tym razem to nie oni mieli pecha, a Peter Kildemand" - czyli, że co - jakby Kildemand się nie obalił jadąc za dwoma zawodnikami gości, to by wygrali ten bieg?? :) Upadek Kildemanda to był akurat niezamierzony fuks, bo Thorsell dostał 2 szansę na chociaż 2 punkty dla GKS. Której oczywiście nie wykorzystał...
  "Gospodarze stracili szansę na odrobienie strat" - jakie odrobienie strat? Kułakow był poza zasięgiem Pieszczka, nawet gdyby ten nie wjechał w IKSa. Więc co najwyżej stracili szansę na obronę remisu w biegu...Panie Michale - żenada.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  No to teraz proszę odszczekiwać. Tylko głośno!! ...........................................................................
  "WiSt 13:24
  Chris zrobi 3 punkty, będą to bardzo drogie punkty "
  ShogunekNS 13:39
  Holder mecz po meczu i obyś się osrał w locie. Za nasz szalik będziesz miał jazdę bez trzymanki. Byłeś, jesteś i będziesz prostakiem !!!!!
  kedzior 15:20
  Jeśli Zielonka potraktuje ten mecz po sportowemu to z Holderem czy bez Sparta nie przekroczy 38 pkt
  Petrus 15:47
  Ze słabą Polonią w Toruniu Chris zrobił 8 punktów. Jego zdobycz w Zielonce typuję tak: 1,0,1.
  Yankes 16:44
  Napiszcie jak będzie wracał Holder po przegranym meczu
  gibas 2 h 41 min
  widac ze ten prezes sni na jawie--w tylek bedzie tak czy inaczej
  I jeszcze kilku "znfcóf" bym znalazł. A teraz głośne HAU, HAU, HAU

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Gratulacje dla Sparty. I brawo Chris, który dziś przytarł wiele kibicowskich zadartych ekstraligowych nosków. Gdybym był złośliwy to na przykład bym wypomniał, że niejaki Jotefiks wczoraj jeszcze pisał: "Dobrze że to ta łamaga Holder pojedzie jutro a nie Oli". Ale złośliwy nie jestem, więc nie wypomnę ;)

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Najlepsza liga świata łapie zadyszkę nie od tego sezonu, i jest to nie tylko problem torów. Ciągłe grzebanie w sprzęcie to jeden z problemów, jak nie tłumiki to limitery w tym sezonie.Sprzęt jest tak wyżyłowany że lekkie zmiany w torze i są problemy. Jak dyscyplina ma iść do przodu jak używa sie terminu"atut toru dla gospodarza" tego nie ma w innej dyscyplinie. Jeśli torem można niwelować różnicę sportowa, a gospodarze szykują tory pod siebie i w ten sposób zabijają widowisko.To kombinatorstwo z torami się mści gdy dochodzi do GP gdzie torem można wyłączyć Polaków. Tak się nie raz zdarzyło.Nie wiadomo po co są komisarze bo ich działalność jest nie widoczna. Niby są na torze ale chyba tylko po to by było ich widać. Albo komisarze przejmują kontrole nad torem na tyle wcześniej by gospodarze nie mieli na przygotowanie toru wpływu, albo przychodzi ktoś z zewnątrz i on odpowiada za tor przed i w trakcie meczu.Czyli coś wzorem GP i ME.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  pięknie pierwszoligowiec robi gwiazdeczki z Leszna

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  pieknie Chris! jak za dobrych czasów sprzed kilku lat!

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  I 1. ligowy Holder gasi gwiazdkę Piotra P... hahahahahah.....

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  dzisiaj byłem na relacji z meczu drugoligowego na tym forum... i ciekawe: prawie zero spiny, długie poprawinie konstruowane wypowiedzi zawierające ogólniejsze przemyślenia, bez patosu i wulgaryzmów i obrzucania się gnojem.. widać poziom forum spada wprost proporcjonalnie do poziomu sportowego ligi..

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Komentarz usunięty

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Różnica już spora jak na początek meczu. Ale poprzedni mecz Unii z Lokomotivem sensacja jak dla mnie, nie sądziłem że będzie tak wyrównany, końcowa przewaga nie duża, pogromu nie było.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Jeszcze się sezon nie zaczął a Toruń już z nagrodami!:}

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @InoRos
  Twoja drużyna Anwil,wydaje mi się że z Radomiem (i to u siebie) w listopadzie 2019 przegrała,czy ja też powinienem wyciągnąć względem niej takie wnioski?

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Czy nie tak dawno Sparta nie byla na łamach tego portalu przedstawiana jako wzór kontroli nad zawodnikami w kwestiach leczenia i przyjmowania suplementów? Rozumiem wiec, ze klubowy lekarz nie zna procedur albo uważa, ze Sparty one nie dotycza? Nie dziwie się, Rusko jest do tego w PGE ekstralidze przyzwyczajony.

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @Jaroslaw JK: A podobno barany mają przemówić w noc wigilijną???A tu jeden juz się znalazł

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  @Jaroslaw JK: stelmet! co? 6:0!

 • Blaszka Torun lubi Komentarz

  Komentarz usunięty