Bramka Ernesta Konona w II lidze belgijskiej

W niedzielne popołudnie w ramach 26. kolejki II ligi belgijskiej (Tweede klasse) doszło do derbów prowincji Brabancja Flamandzka. Na Julien Bergéstadion zespół KVK Tienen podjął Oud-Heverlee Leuven. Faworytem "na papierze" byli wyżej notowani goście.

Wojciech Święch

W wyjściowym składzie gospodarzy pojawił się były zawodnik Jagiellonii Białystok - Ernest Konon. Kibice zobaczyli w tym meczu cztery gole. Wszystkie one padły po przerwie. Drużyna KVK Tienen dwukrotnie obejmowała prowadzenie, lecz za każdym razem goście zdołali szybko wyrównać.

W 61. minucie Konon przymierzył z 20 metrów i futbolówka znalazła się w siatce - 2:1. Było to drugie trafienie Polaka w bieżącym sezonie Tweede klasse. Spotkanie zakończyło się remisem w stosunku 2:2. Nasz rodak przebywał na murawie do 80. minuty. Wówczas na boisku zastąpił go Christophe Geebelen.

KVK Tienen - Oud-Heverlee Leuven 2:2 (2:2)
1:0 - Belme 50'
1:1 - Vastmans 52'
2:1 - Konon 61'
2:2 - Baghdad 62'

Czerwone kartki: Greven, Baghdad (obaj Oud-Heverlee Leuven).