handballo - lubi

 • handballo lubi Komentarz

  Jeśli Bertusowi uda się zatrzymać Blaża, to będzie to najlepszy transfer w 2020 roku.

 • handballo lubi Komentarz

  Ja wiem, że w Hiszpanii trochę brakuje pieniędzy na ręczną i w sumie można powiedzieć, że panuje tam Bidosa, ale klub z Irun to jednak Bidasoa, więc może to poprawcie :))

 • handballo lubi Komentarz

  No tak, ale drużyn jest 35. Lista opublikowana na SF zawiera nawet 36 drużyn, bo nikt w redakcji nie zauważył sprzeczności, że Besiktas na liście jest, a ehf pisze, że mistrz Turcji nie aplikował. Tak się kończy bezmyślne kopiowanie.

 • handballo lubi Komentarz

  Tak jak kolega poniżej zauważył - owszem, obejrzałem dokładnie wszystkie mecze w grupach A i B oraz fazę pucharową i tego dotyczą moje statystyki i rankingi. Grup C i D nie byłbym już w stanie ogarnąć Zresztą dla moich rankingów grupy słabsze i mocniejsze są mało porównywalne. Bardzo żałuję, że Wisła nie gra już w elicie, zawsze to byłby dodatkowy smaczek.
  Moim zamierzeniem było stworzenie takiego systemu, który pozwalałby różne dane statystyczne przełożyć na punkty, a stąd już tylko krok do powstania w miarę obiektywnych rankingów zawodników i drużyn na poszczególnych pozycjach. Podam ci przykład: - kto jest lepszym zawodnikiem? Ten, który rzucił najwięcej bramek w sezonie czy ten, który ma najlepszą średnią zdobywanych bramek na mecz? A może jednak ten, który ma najlepszą skuteczność procentową? Nie wiesz? Ja też nie, jednak przeliczając ilość bramek, skuteczność i dodając do tego kluczowe podania, wywalczone karne, a w przyszłym sezonie również to o czym pisałem wcześniej jestem w stanie podać Ci listę zawodników ułożonych według konkretnej wartości. Oczywiście to tylko zabawa, ale przecież o to w tym właśnie chodzi.
  Tworząc taki system szukałem jakichś wiarygodnych statystyk, ale oczywiście nie znalazłem, a to co odkryłem w oficjalnych niejednokrotnie woła o pomstę do nieba. Więc jeśli chcę to ciągnąć (a chcę) to muszę sam orać to pole :)) Jednak dzięki temu wiem, że jest to robione rzetelnie. Poza tym mogę brać pod uwagę dane jakie mi się tylko spodoba, chociażby te zasłony, o których piszesz :))
  Zdaję sobie sprawę, że obsługa tej zabawy będzie dla mnie dodatkowym obciążeniem, ale chciałbym żeby (skoro już ślęczę nad tym godzinami) jakąś radochę z tej pracy miało jak najwięcej osób.

 • handballo lubi Komentarz

  Swoją drogą ciekawy kontrakt Mieszkowa. Zobaczymy jak się będzie prezentował w LM i czy będziemy mieli czego żałować.
  Zacząłem robić statystyczno-rankingowe podsumowanie całego sezonu, ale na razie na moim profilu o półfinałach FF. Zapraszam.
  Myślę też o zaproponowaniu wszystkim, których interesuje LM zabawy na nowy sezon. Byłoby to połączenie mini menedżera z typerem (brakuje czegoś takiego dla kibiców ręcznej), opartego w części na moich rankingach, które skądinąd zamierzam rozszerzyć i ulepszyć tak, żeby jeszcze lepiej oddawały wartość zawodników i formacji, m.in. dodam punkty za przechwyty, bloki, zasłony zakończone bramką oraz ujemne punkty za straty czy faule w ataku.
  Chciałbym wiedzieć co o tym sądzicie. Jeśli bylibyście zainteresowani taką zabawą dajcie plusa, a jeśli uważacie, że to poroniony pomysł - minusa :))

 • handballo lubi Komentarz

  Nie zgadzam się. Nie było i nie będzie tu potencjału w ataku. Zobaczysz jak będzie w jego kolejnym klubem.

 • handballo lubi Komentarz

  Byłaby to dziwna decyzja, gdyby podziękowano 37 letniemu Jurkiewiczowi, a w jego miejsce sprowadzono o rok starszego Szweda.

 • handballo lubi Komentarz

  Moim zdaniem 14 bramek przewagi. Nie oszczędzaj nas :) Powinni nam anulować 2,5 bramki, zabrać 3 krzesła z szatni i przemalować 5 krzesek na hali na żółto na sektorach J i K. Proszę, trzymajmy choć minimalnym poziom dyskusji.

 • handballo lubi Komentarz

  Jedno zdanie: świetny komentarz. W zasadzie mógłbym napisać to samo. Zresztą o trenerze już kilka razy to napisałem. Niektórzy się dziwią krytyce, a to w zasadzie naturalny proces, że coś się wypala. Możemy czekać do tzw usranej śmierci, będzie ta sama gadka o budowaniu składu, a idę o zakład, że nawet teraz w optymalnym składzie, bez kontuzji, nic wielkiego nie ugramy, bo trener nie widzi tego, co widzi ktoś postronny. To zwykłe na tym polega problem.

 • handballo lubi Komentarz

  Ja słyszałem dwie opcje, pierwsza to wspominany tutaj Jaganjac, druga to była opcja bardzo egzotyczna, przyznam, że zapomniałem totalnie o kogo chodziło. Tak czy inaczej to tylko spekulacje. Nikt z dobrze poinformowanych ludzi przy klubie nic nie wie albo nic nie chce powiedzieć. Nawet po pijaku ;) Słyszałem natomiast dość pewne info, że Blaż dostał ofertę i obecnie ją analizuje, oraz, że cały czas trwają rozmowy na temat Gębali. Ponoć Talant widzi w nim ogromny potencjał. Pożyjemy zobaczymy. Ja generalnie fanem Tomka nie jestem, ale imponują mi w nim dwie rzeczy, po pierwsze to jaką budowę ciała wypracował. Całkiem niedawno był wysokim chudym chłopaczkiem, teraz przypakował bardzo solidnie i powoli zaczyna wyglądać jak gość, który będzie wchodził na terenowym jak Dzidek, a równocześnie ma bardzo dobry wyskok i rzut z pułapu nieosiągalnego dla żadnego bloku, poza Kristopansa. Myślę, że jest szansa, że przy Talancie i zawodnikach jak Luka, Karacić, Krzysiek, Alex może rozwinąć skrzydła. W Kielcach bardzo mi się podobał. Ma też szansę na zostanie solidnym obrońcą. Głównie ze względu na dużą siłę i duży zasięg rąk. Ogólnie moje nastawienie lekko się poprawiło. No i zawsze to Polak...

 • handballo lubi Komentarz

  Jest jeden mały problem, chłopak nie potrafi rozgrywać - ME do lat 18 zweryfikowały go brutalnie, przy Thrastarsonie, Hallbäck-u wypada słabo. Już prędzej uwierzę że ktoś z panów na S. przyjdzie na LS.
  Podobnie było z Olkowskim, który na tle Villeminot delikatnie nie porywał.

 • handballo lubi Komentarz

  Od pewnego czasu widać, że Kielce bardzo interesują się zawodnikami, którzy błyszczą/błyszczeli na MŚ i ME juniorów. Bertus widzi, że tacy gracze niemal z marszu stają się wartościowymi graczami np. Fabregas, Mem, Richardson, Sagosen, Janc, Karaliok, Golla, A.Gomes, Villeminot, Chrintz, Kristjansson, Lagarde, E.Nielsen.
  Wystarczyło, że błysnął Thrastarson na ME U18 to już się Vive nim zainteresowało.
  Ciekawi mnie gdzie pójdzie Lasse Kjaer Moeller z GOG, facet rządził na MŚ U21 (2017), miał statystyki na poziomie M.Hansena z MŚ(bramki+asysty). Tak też jest postrzegany w Danii, jako jego następca(teraz na wyrost).

 • handballo lubi Komentarz

  Laerke do 2022.

 • handballo lubi Komentarz

  Ostatni typ: Sergiej Kosorotov, niestety spoza Unii, nie wiem kiedy kończy mu się kontrakt, gra dla Cz. Niedźwiedzi w LM. Występuje od tego sezonu w seniorach, rocznik E.Larke. Dobrze grał na MŚ do lat 19 w 2017.

 • handballo lubi Komentarz

  Czytam sobie te komentarze pod różnymi tematami i nie mogę wyjść z podziwu, jak u niektórych szybko zmienia się nastrój. Cindrić chce odejść? "Nie ma kasy, bierzmy Polaków, ta drużyna już nic nie wygra". Wystarczył jeden transfer i od razu wraca mocarstwowość. Już nikt nie pamięta, że budżet się nie domyka, że prezes coraz bardziej zniechęcony, że trener wiecznie zadowolony i dumny. Parafrazując pewną historyczną wypowiedź można by zakrzyknąć: dzisiaj Karacić, jutro Borozan, pojutrze Richardson, za tydzień cały świat! Tylko czy nie lepiej zachować umiar w obie strony?
  Podobnie jest z Gębalą. Po dwóch dobrych meczach z powrotem awansował z miernoty na ostatnią nadzieję białych (jak to się kiedyś mówiło o Gołocie). Jeszcze niedawno w Kielcach pukali się w czoło na wieść o ewentualnym jego przyjściu, teraz to przyjście jest już oczywiste, wręcz pożądane. Niektórzy widzą w nim nawet filar obrony (bo nie dał się obrócić Karaliokowi). Być może rzeczywiście tak się stanie, ale na litość boską nie popadajmy ze skrajności w skrajność.
  I jeszcze jedno - funkcjonuje tu jedno zdanie, które dla niektórych jest zakończeniem wszelkich dyskusji. Brzmi ono: "Bertus powiedział". Ci, którzy je wygłaszają nie chcą pamiętać, że Bertus wielokrotnie swoimi wypowiedziami wpuszczał wszystkich w kanał. Nie twierdzę, że złośliwie. Po prostu mówi to, co jest w danym momencie zgodne z obraną przez niego strategią i siłą rzeczy nie zawsze jest to najprawdziwsza prawda i słowo objawione. Często też to nie my kibice jesteśmy adresatami tych wypowiedzi.
  Generalnie życzę sobie i Wam wszystkim, żebyśmy zamiast podniecać się transferami, wypowiedziami, spekulacjami, budżetami, mogli znowu zacząć emocjonować się przede wszystkim osiąganymi sukcesami, bo w sporcie to przecież o to właśnie chodzi.

 • handballo lubi Komentarz

  Cieszę się z tej wiadomości, ale mimo wszystko obawiam się, że w poważnych meczach Kornecki będzie wyglądał jak Morawski w sobotę. Żeby być wielkim bramkarzem trzeba mieć to "coś". Ja tego u niego nie widzę, ale nie jestem jakimś wielkim fachowcem. Chciałbym żeby za jakiś czas ktoś mógł napisać: "jerseyus - myliłeś się co do Korneckiego". :)) Patrząc z innej strony, jeśli miałby przyjść jakiś zagraniczniak i bronić jak Ivić i Cupara jesienią to lepiej niech Polak nabiera doświadczenia.

 • handballo lubi Komentarz

  Nie patrz tylko na bramki, bo możesz wpaść na minę. W zeszłym roku podstawowym zawodnikiem na prawej połówce w Celje był Mlakar. W dodatku dawali też trochę pograć Groseljowi. W tym sezonie Branko gra (oprócz kilku pierwszych meczów) praktycznie od deski do deski, więc i możliwości zdobywania bramek ma o wiele większe. Raz jest lepiej, raz gorzej, stąd też pudeł również nazbierał niemało, bo 38 (po 11 kolejkach). W Kielcach nie będzie miał takiego komfortu. Raczej nie dostanie szansy rzucenia pierwszej bramki w piątej próbie, jak to mu się zdarza teraz. Jest jeszcze jedna rzecz - jak prześledzisz moje rankingi drużynowe to przekonasz się, że Celje ma prawie najsłabsze prawe rozegranie w LM. Prawie, bo słabszy jest Motor z Paczkowskim. Nie świadczy to o nich najlepiej, tym bardziej, że obaj grają naprawdę dużo. Żeby była jasność - ja bardzo kibicuję Branko, ale co będzie w przyszłym sezonie to wielka zagadka. Najnowsze rankingi https://sportowefakty....11-kolejka

 • handballo lubi Komentarz

  Trochę przydługi ten Twój post, ale naprawdę super się to czytało. Wracając do tematu, to też zwróciłem uwagę na usmieszek Zormana. Ja wiem, że ta porażka to jeszcze nie koniec świata, ale do kutwy nędzy, przegralismy bardzo ważny mecz, a ta porażka i strata pkt może mieć przecież bardzo ważne znaczenie w dalszym etapie gier LM. Nie wiem, ale moim zdaniem w Kielcach są osoby które u Bertusa mają "troszkę" za duży kredyt zaufania. I oby tylko, w niedalekiej przyszłosci, nas to nie zgubiło. Co do samego Talanta, to nic więcej nie napiszę, bo Ty sam fajnie mnie w tym wyręczyłeś i tu zgoda w temacie w 100% !

 • handballo lubi Komentarz

  O czym Ty mówisz, jest chyba jakaś sensowna granica na rozegranie akcji i wg. mnie na pewno nie jest to 7 sekund. Zobacz jak Janc potrafi wjechać w obronę rywali nawet jak 3 zawodników się cofa, tutaj mogłoby się skończyć tak samo. Z resztą, z tego co kojarzę to już któryś raz końcowe sekundy, wzięty czas przez trenera i z akcji wychodzi jeden wielki klops.

 • handballo lubi Komentarz

  Czey Bertus już wie jaki błąd popełnił z Jureckim? Gdyby nie jego niesamowita gra to by było po ptakach a tak dalej jestesmy w grze o lokaty 2 i 3. Choć z taką grą to niestety nie mamy czego szukac w kolejmych meczach. Wole starego dzidziusia niż kolejnego do obrubki gracza ktory po dwóch latach wypnie sie i odejdzie.