robsondinio - lubi

 • robsondinio lubi Komentarz

  W zasadzie wszystko grało w naszej drużynie.
  No może poza przyjęciem.
  Aha, i jeszcze poza zagrywką.
  No właśnie - i jeszcze poza skutecznością ataku.
  Ale reszta działała bez zarzutu. I dlatego wygrali.
  A poważnie - Kurek wraca na miejsce "silnika", Kubiak utrzymuje naprawdę wysoki poziom skuteczności (choć wkurza mnie tą "napinką"), Mika ociera się o swoje wysokie loty (jeszcze nie najwyższy poziom, ale przecież ten ma dopiero nadejść).
  Kuleje trochę środek i gra rozgrywającego ze środkiem. I nie była to kwestia tylko niedokładnego przyjęcia.
  Na razie Bieniek w konfrontacji z Wroną pokazuje się lepiej.
  Ciekaw jestem jak nasi zagrają drugi mecz, bo ten powinien być już grany bez napięcia.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Przecież Rosjanie nie dadzą Leonowi paszportu Unii Europejskiej. A to dla sportowca zawodowego jest bardzo dużo. Realista tradycyjnie nie ogarnia świata.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Poza tym nieźle manipulujesz. W sposób totalnie podły moim zdaniem. Ten "czysty rasizm" w stosunku do komentarza tego gościa z Rambo w avatarze to z Twojej strony zwykłe kłamstwo i podła zagrywka. Rasizm, dyskryminacja rasowa (z fr. le racisme od la race – ród, rasa, grupa spokrewnionych) – zespół poglądów głoszących tezę o nierówności ludzi, a wynikająca z nich ideologia przyjmuje wyższość jednych ras nad innymi. Rasizm opiera się na przekonaniu, że różnice w wyglądzie ludzi niosą za sobą niezbywalne różnice osobowościowe i intelektualne. Krytyka komercyjnych naturalizacji w sporcie w stylu reprezentacja Kataru w piłce ręcznej dotyczy czegoś zupełnie innego.

 • robsondinio lubi Komentarz

  A zdajesz sobie sprawę, że niechęć do "katarskiego" modelu formowania reprezentacji może nie wynikać z przekonań szowinistycznych, rasistowskich, nietolerancji? Analogia z reprezentacją piłkarską Niemiec jest słaba. Oni się wychowali i ukształtowali w Niemczech. Jak Masza Liktoras grała w drużynie Złotek NIKT nie protestował. Gdyby Leon od nastolatka był kształtowany w polskich klubach, kadrach juniorskich, mówił po polsku (odpowiedniki: Michał Łasko, Margareta Kożuch, Zatsev etc.) to pewnie nikt by się nie zająknął właśnie poza szowinistami czy kimś takim. Ale robienie ze siatkówki reprezentacyjnej siatkówki klubowej + model katarski może budzić obawy co do kształtu rywalizacji. Na zasadzie licytacja o zawodnika, kupujemy podniesienie siły gry. Nie jestem przeciwko Leonowi, ale rozumiem taką krytykę. Jest racjonalna i pozbawiona zacietrzewienia. Ktoś tu traci poczucie sensu i proporcji.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Dla mnie bohaterem meczu jest Jarosz.Wytrzymał ciśnienie.I wcale nie dzięki stoperom w uszach;) Pomimo tego, że moje siatkarskie serce należy do Kubiaka.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Jarosz 59%, Bieniek 78%. Polacy pokazali klasę,nie przypadkowo są Mś jeszcze raz gratulacje. POLSKA jest wielka:)

 • robsondinio lubi Komentarz

  Pięknie! Świetna zmiana Fabiana. Po jego wejściu nasza gra mocno się ożywiła. Fantastyczny mecz Jarosza, w końcu dobry mecz Miki. Wygrana w Iranie cieszy podwójnie :) Udało nam się utrzeć Irańczykom (i tym na boisku, i tym na trybunach) nosa ;) F6 bardzo blisko! Brawo Panowie! Brawo Mistrzowie!

 • robsondinio lubi Komentarz

  Wielka Polska!!
  Wielcy mistrzowie świata znowu pokazali klasę!!
  Powrót wirtuoza rozegrania i Miki dał nam wygraną!!
  Brawo Polacy:)):D

 • robsondinio lubi Komentarz

  Ale ponieważ rzeczą ludzką jest mylić się, odpuśćmy teraz i doceńmy przynajmniej tych, którzy już docenili - i Bartka, i Stefana. Antiga dość szybko pokazał "most" Bartkowi i znowu nos go nie zawiódł. Na to wskazują obecne wyniki naszej drużyny.
  Teraz może okaże się, że "nie ma tego złego..." i Jarosz ładnie się wkomponuje w naszą husarię - że tak sobie zaryzykuję z tym nieuprawnionym zwrotem wobec siatkarzy... ;-)

 • robsondinio lubi Komentarz

  Dwa haiku mistrza zen - Pomniejszacza Sukcesów Rodaków.

  A ja znalazłem coś takiego:
  "Dobry trener nie robi nic.
  Lepszy - uczy się z pokorą.
  Jeszcze lepszy - uczy się od Starego Kibica.
  Albowiem zmiany robią się same,
  Taktyka rozwija się jako liść lotosu,
  A skład podpowiada hinduska njaja,
  Gdy opadnie już zasłona Mai."

 • robsondinio lubi Komentarz

  też mi II reprezentacja: bracia Bratoev, Aleksiev, Nikolov. To są zawodnicy z pierwszej kadry Bułgarii. u nas jedynie Konarski. Kosok i Woicki dawno ważnego meczu w I reprezentacji nie rozegrali.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Boję się, że Antiga idzie w ślady AA i za bardzo przyzwyczaja się do nazwisk. Nie wierzę, że dziś Buszek zagrałby gorzej od Miki, który ewidentnie jest przeciążony. Obyśmy nie stracili Mateusza w Pucharze Świata, gdzie może zwyczajnie nie mieć siły atakować. Wynik okej, wygraliśmy i nie ma co płakać nad stratą punktu, w końcu to Rosja. Martwi postawa kondycyjna naszej drużyny, ale może sztab wie, co robi.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Zawsze słyszymy to samo - siatkówka wymaga popularyzacji :) i zawsze historia się powtarza meczami bez historii.
  Prawo CEV..
  Jak dla mnie powinni zrobić podobną zasadę jak w LŚ (podział na dywizje) czy np w Pucharze Polski - najlepsi w rankingu CEV dołączają od fazy play-off..

 • robsondinio lubi Komentarz

  Tak patrzę, że na wikipiedii jest chyba błąd, bo tabele są prowadzone wg starej klasyfikacji, teraz jest tak, że liczy się napierw:
  - liczba zwycięstw
  - duże pkt
  - sety
  - małe punkty ;)

 • robsondinio lubi Komentarz

  po zmianie regulaminu najważniejsze, że mamy dwie wygrane. Strata punktu mało istotna. U siebie trzeba wygrać wszystkie mecze i jak się uda urwać ze 2-3 na wyjeździe, to udział w Final Six powinien być nasz

 • robsondinio lubi Komentarz

  Przecież to nie była reprezentacja Rosji - ich koszulki można przecież kupić w każdym sklepie.

 • robsondinio lubi Oficjalnie: Kolejny reprezentant Francji w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle!

 • robsondinio lubi Komentarz

  Zbrojenie trwa - Lisinac chyba negocjuje kasę, bo go już widzą we Włoszech.. Mimo wszystko najtężej zbroi się Resovia - zachowując stabilny trzon składu, wzmacnia ubytki i to wg najkorzystniejszych relacji cena/jakość. Francuska ZAKSA z włoskim reżyserem z pewnością będzie bardzo ciekawym przeciwnikiem i zdecydowanie wzrosną jej akcje do tytułu. Skra póki co jest jedną wielką niewiadomą i trudno cokolwiek przewidywać. Największą niewiadomą jest mentalność Falasci, na ile wyciągnie wnioski z tego sezonu. A Trefl póki co stabilizuje posiadanie. Pytanie co z innymi - Transfer, Lubin, Radom z Lozano.. Liga zdecydowanie rośnie w siłę - na razie trenerską.

 • robsondinio lubi Komentarz

  Jeden z najlepszych transferów tego okienka transferowego, o ile nie najlepszy

 • robsondinio lubi Komentarz

  Widzę że ktoś tu nie odróżnia pojęć..