Macias88Pila - komentarze

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Kluby muszą pomyśleć o karnetowiczach. Należy im się rekompensata

  700 zł na najdroższy karnet VIP GOLD (w Pile tak było w zeszłym sezonie) i w zamian miałbym dostać opcję SMS z informacjami z "pierwszej ręki"? Czy te kilkanaście SMSów w ciągu sezonu są warte 700 zł? Wątpię. Oczywiście, nie wątpię, żeby pan specjalista od marketingu nim nie jest, bo pewnie jest absolwentem odpowiedniej uczelni, na której skończył kierunek i specjalizację uprawniającą go, do bycia specjalistą od marketingu. Jednak, po wyżej wymienionych "propozycjach", daję w wątpliwość to, czy jest specjalistą od marketingu sportowego, a tym bardziej w sporcie żużlowym. A ja proponuję nieco zmodyfikowaną opcję z przeniesieniem karnetów, a jestem tylko magistrem politologii (specjalność: marketing polityczny).
  Mianowicie, osoby, które mają karnet na ten sezon, w następnym sezonie, płacą za ten sam rodzaj karnetu - 50 %, a za droższy karnet - 25 % (czyli jeśli normalny karnet kosztuje w 2020 r. 300 zł, to w 2021 r. będzie kosztować 150 zł; karnet VIP w 2020 r. 600 zł, to w 2021 r. będzie kosztować 450 zł).
  A kluby, które mają opcję kupowania karnetów, bezpośrednio ze strony klubowej po zalogowaniu się na swój profil, mają w ogóle jak zadbać o tego kibica, bo z automatu mogą włączyć taką opcję, jaką wymieniłem powyżej i nazwać ją "Wierny kibic [nazwa klubu] 2020". I jak? Lepsze rozwiązanie zaproponowałem, niż te SMSy i filmiki z treningów z parku maszyn?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Jak oni to zrobili. Artur Bogińczuk zdobył złoto i zniknął. Najbardziej przypadkowy mistrz Polski

  Tak jak Dawid Kujawa i jego niespodziewany tytuł IMŚJ zrobiony chyba na motocyklu Billy Hamilla w Ipswitch. Po tym tytule znikł, a chyba w tym samym finale jechał Jarosław Hampel.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Koronawirus. Zapanowała moda na organizowanie wirtualnej rywalizacji. Żużel nie ma nawet porządnej gry

  Nie raz myślałem o tym, że fajnie, jakby powstał symulator z połączenia Euro Truck Symulator 2 i Speedway Grand Prix /Speedway Liga (oba z Techlandu).
  Gracz zaczyna karierę od początku, jako 15-latek (tylko zawody młodzieżowe), albo 16-latek. Przy tworzeniu gracza, podajemy datę urodzenia (ale tylko dzień i miesiąc) oraz miejsce urodzenia. Program w grze dopasuje 3 najbliższe kluby do wyboru (jeśli nie mieszkamy w mieście z klubem żużlowym), po zdanym egzaminie. Egzamin składałby się z kilku prostych pytań i jazdą po torze. Oczywiście prawdziwe nazwiska zawodników, prawdziwe nazwy klubów, wyglądy torów/stadionów.
  No, a potem to już treningi, łapanie się do składu meczowego i zdobywanie doświadczeń, żeby być nominowanym do różnego rodzaju eliminacji :) O tym, jak chciałbym, żeby ta gra wyglądała, to mogę opowiadać i opowiadać :) A dlaczego chciałbym to połączyć z ETS 2? Jazda busem po Polsce i Europie na różnego rodzaju zawody żużlowe.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Czarna lista prezesów. Po nich trzeba było sprzątać bałagan i zaczynać praktycznie od zera

  Polecam zrobić oddzielny artykuł o prezesach Polonii Piła :) Zaczynając jeszcze z czasów Ekstraligowych :) Co, po prezesie Wiesławie Wilczyńskim przyszli, to każdy jeden lepszy aparat od poprzednika :) Chociaż niektórzy coś tam próbowali, w temacie ratowania klubu :)

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Nazwał klub na cześć córki i zniknął, afera z rosyjskim węglem w tle. Najdziwniejsze nazwy polskich klubów

  Bzdury autor tego artykułu pisze w temacie Ludwik Polonia Piła. Hans Nielsen przyszedł do Piły w 1995 roku, więc kilka lat przed tym, jak Ludwik został sponsorem tytularnym klubu; Rafał Dobrucki jest wychowankiem tego klubu od początku kariery; tak samo, jak Jarosław Hampel. Jedyną prawdą jest to, że w Pile tęsknimy za tamtymi latami.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Dariusz Ostafiński. Bez Hamulców 2.0: Tak się nie robi, panie prezydencie Kuczera (felieton)

  @Józio i ferajna: w Pile klub promował miasto a chciał znacznie mniej niż 2 mln zł.

 • Macias88Pila napisał/a odpowiedź do Twojego komentarza

  W Pile też szukanie oszczędności i jak się one skończyły? Klub żużlowy padł, likwidacja izby wytrzeźwień i znacznie mniej pieniędzy dla pilskich bibliotek.
  A w Rybniku jak wyglądają cięcia budżetowe?

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. Oceniamy drużyny po sezonie. Zmarnowany rok w wykonaniu Polonii Piła

  Panie redaktorze,
  Jeśli chodzi o rubrykę "Kontrowersje", to zgadzam się, że możemy zaliczyć ten mecz z Poznaniem, ale... trzeba wymienić komisarza toru i jego skandaliczne zachowanie dzień przed meczem. To on, dzień wcześniej kazał bromować tor akurat w tych miejscach, gdzie w dniu meczu, tor się odrywał, a on, razem z sędzią zawodów stawali przy tych miejscach i robili zdjęcia telefonem. Jak Jensen zobaczył w sobotę, co ten idio*a z funkcją komisarza toru nakazał robić, to aż się za głowę złapał, bo najwidoczniej, jeszcze nigdy w życiu nie widział takiego odcięcia mózgu od reszty ciała.
  Przypominam, że po odwołanym finale ZK, została natychmiast dosypana nawierzchnia toru i codziennie był tor robiony, razem z osobami z Ostrowa, którzy zgodzili się pomóc i jak dla mnie, a byłem na meczu z PSŻ Poznań, tor był przyczepny i nadawał się do jazdy (czasy w okolicach 64 sek, gdzie zwykle jest 66 sek. z hakiem, bo beton), a odrywał się tylko i wyłącznie w tych miejscach, gdzie komisarz toru nakazał niszczyć tor, bo inaczej tego się nie da nazwać.
  Swoją drogą, coś cisza w temacie postępowania dyscyplinarnego wobec tego owego komisarza toru.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. 35 lat temu Unii Leszno odebrano mistrzostwo Polski. Zarzuty o korupcję z milicją w tle

  Skoro odebrano tytuł DMP 1984 roku, to dlaczego Unia Leszno oficjalnie szczyci się tym tytułem? Ten tytuł został im odebrany i nie powinni uwzględniać go przy ogólnej licznie zdobytych tytułów DMP. Oficjalnie, nie ma złotego medalisty z tamtego sezonu.

  W książce "Vadamecum sportu żużlowego, cz II" jest opisany ten mecz przy opisywaniu sezonu z 1984 roku i pan Sokołowski zapomniał o jednej sytuacji z tamtego meczu, a mianowicie to, jak jeden z zawodników Stali Rzeszów, jadąc na 3 pozycji ostatniego okrążenia, ma defekt motocykla, a jadący za nim (jak dobrze pamiętam) Okoniewski (Unia Leszno) robi wszystko... żeby go nie wyprzedzić. Stąd ten pomysł, że mecz był sprzedany, a nie najzwyczajniej odpuszczony, panie Sokołowski.

 • Macias88Pila napisał/a komentarz do Żużel. IMP Leszno. Wymowny wpis Piotra Pawlickiego. Nie pogratulował Bartoszowi Zmarzlikowi

  Oni się na siebie obrażają, jak Szurkowski na Szozdę :)