Mistrzostwa świata 2020 w kolarstwie torowym: Mateusz Rudyk czwarty w sprincie

Mateusz Rudyk zajął czwarte miejsce w rywalizacji sprinterów podczas piątego, ostatniego dnia mistrzostw świata 2020 na kolarskim torze w Berlinie.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Mateusz Rudyk PAP/EPA / FOCKE STRANGMANN / Na zdjęciu: Mateusz Rudyk
W półfinałach nie było niespodzianek. Jeffrey Hoogland z przewagą 653 i 113 tysięcznych sekundy wygrał pojedynek z Mateuszem Rudykiem. Natomiast Harrie Lavreysen minął metę o 0.475 i 0.330 szybciej niż Azizulhasni Awang. Obaj Holendrzy zakwalifikowali się do finału również podczas mistrzostw świata, igrzysk europejskich, mistrzostw Europy oraz trzech zawodów Pucharu Świata w 2019 roku.

W starciu o trzecie miejsce Polak - brązowy medalista mistrzostw świata 2019 - przegrał z Awangiem w obu przejazdach. Natomiast Lavreysen wygrał 2:0 rywalizację o złoto z Hooglandem.

Dwunastą pozycję z dorobkiem dwóch punktów w madisonie zajęli Wojciech Pszczolarski oraz Daniel Staniszewski. Triumfowali Lasse Norman Hansen i Michael Morkov, który w środę 26 lutego uczestniczył jeszcze w rozgrywanym na szosie wyścigu UAE Tour w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Duńczycy zdobyli 62 punkty. Srebrne medale otrzymali Nowozelandczycy Campbell Stewart / Aaron Gate (33 pkt), a brązowe - Roger Kluge / Theo Reinhardt (32).

W czołowej trójce wyścigu punktowego znalazły się: Elinor Barker (50 pkt), Jennifer Valente (34) i Anita Stenberg (33). Na dwudziestej pozycji została sklasyfikowana Wiktoria Pikulik. Barker na najwyższym stopniu podium w tej konkurencji stanęła też w 2017 roku.

W keirinie najlepsza okazała się Emma Hinze. Reprezentantka gospodarzy nie dała się wyprzedzić na trzech ostatnich okrążeniach. Druga minęła metę Lee Hyejin, trzecia zaś - Stephanie Morton. Dziewiętnasta była Urszula Łoś.

Jedyny medal dla Polski podczas mistrzostw świata 2020 zdobyła Daria Pikulik.

ZOBACZ WIDEO: Odwiedziliśmy bazę reprezentacji Polski na Euro 2020! Zobacz, jak będą mieszkać kadrowicze
Czy Polka lub Polak zdobędzie medal igrzysk olimpijskich 2020 w kolarstwie torowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×