Kolarstwo. Nikola Wielowska mistrzynią Europy juniorek w omnium, Wiktoria Pikulik druga wśród orliczek

Nikola Wielowska wygrała omnium juniorek podczas ostatniego dnia mistrzostw Europy 2020 na kolarskim torze we włoskiej miejscowości Fiorenzuola d'Arda

PZ
Kolarstwo torowe Newspix / Adam Jastrzębowski / Kolarstwo torowe
Zawodniczka Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska rozpoczęła wielobój od drugiego miejsca w scratchu. 38 punktów do klasyfikacji generalnej za drugą pozycję zdobyła również w wyścigu tempowym. Z kolei w wyścigu australijskim (eliminacyjnym) Nikola Wielowska okazała się najlepsza. W ostatniej części zmagań - wyścigu punktowym - Polka zachowała przodownictwo w klasyfikacji łącznej. Triumfowała z dorobkiem 133 punktów. Drugą lokatę w końcowym zestawieniu zajęła Flavie Boulais z Francji (114).

W czwartek Wielowska stanęła na najwyższym stopniu podium po sprincie drużynowym oraz była druga w scratchu. Z kolei w poniedziałek wywalczyła srebro w madisonie. W sezonie 2019 urodzona 4 grudnia 2002 roku kolarka także zdobyła medale mistrzostw Europy juniorek.

Medal dla Polki z Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska również w omnium orliczek (zawodniczek mających mniej niż 23 lata) - wicemistrzynią Europy została Wiktoria Pikulik. Siostra Darii - medalistki mistrzostw świata seniorek 2020 i młodzieżowych ME 2019 - była druga w trzech odsłonach wieloboju oraz siódma w wyścigu tempowym. Stanęła na drugim stopniu podium po zgromadzeniu 128 punktów. Wygrała Rosjanka Maria Nowołodska (167), brąz otrzymała Olivija Baleisyte (109). W. Pikulik podczas MME 2020 zdobyła też medale w wyścigu drużynowym i madisonie.

ZOBACZ WIDEO: Liga Narodów. Największy pechowiec reprezentacji Polski. "Wszystko trzeba zaczynać od nowa"

Jako druga metę finału keirinu orliczek minęła Nikola Sibiak, a na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Nikola Seremak. Tuż za polskimi sprinterkami - również zawodniczkami Klubu Kolarskiego Ziemia Darłowska - finiszowała mistrzyni świata juniorek z 2019 roku - Alessa-Catriona Propster. Mistrzowski tytuł obroniła inna Niemka - Lea Sophie Friedrich. W piątek Sibiak i Seremak były trzecie w sprincie drużynowym, obie te kolarki mają na koncie po trzy medale z jednej edycji mistrzostw świata juniorek - Sibiak zdobyła je w 2018 roku, a Seremak - w 2019.

Natomiast w keirinie młodzieżowców trzecią lokatę zajął Mateusz Sztrauch. Przed zawodnikiem z KLTC Konin ukończyli rywalizację Niemiec Anton Hohne i Holender Daan Kool.

Reprezentacja Polski podczas europejskiego czempionatu 2020 w kategoriach młodzieżowych i juniorskich zdobyła 3 złote, 8 srebrnych, a także 6 brązowych krążków. 17 miejsc w czołowej trójce dało Polsce piątą lokatę w klasyfikacji medalowej.

Czy któraś z polskich medalistek MME i MEJ zdobędzie w swojej karierze medal mistrzostw Europy w kategorii seniorek?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×