Kolarstwo torowe. Karolina Karasiewicz z brązowym medalem mistrzostw Europy

Karolina Karasiewicz zdobyła brązowy medal w wyścigu punktowym podczas mistrzostw Europy Płowdiw 2020 w kolarstwie torowym.

PZ
Karolina Karasiewicz Getty Images / Ian MacNicol / Na zdjęciu: Karolina Karasiewicz
Kolarki przejechały 25 kilometrów, czyli 100 okrążeń toru. Na co dziesiątej pętli rozgrywano punktowany finisz. Pierwsze miejsce dawało 5 "oczek", drugie - 3, trzecie - 2, a czwarte - 1. Ostatni, dziesiąty sprint punktowano podwójnie.

Na pierwszej premii Karolina Karasiewicz finiszowała jako druga. Później dwa razy była czwarta oraz dwukrotnie trzecia. Na końcowym, "tłustym" finiszu ponownie minęła metę druga. Triumfatorka scratchu rozegranego podczas zawodów Pucharu Świata 2019 w Glasgow jako jedna z czterech kolarek otrzymała po 20 punktów za zdublowanie rywalek. Poza Polką okrążenie - w 24. minucie jazdy - nadrobiły jeszcze: Katie Archibald, Silvia Zanardi oraz Maria Martins.

Mistrzyni Polski w szosowym wyścigu elity ze startu wspólnego z 2017 roku po uzyskaniu dodatkowych dwudziestu punktów awansowała z czwartej pozycji na trzecią. Zawodniczka Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacific Nestle Fitness utrzymała trzecie miejsce do końca zmagań trwających 32 minuty. Karasiewicz zgromadziła łącznie 35 punktów. Srebro otrzymała Zanardi (39), a czwartą lokatę zajęła Martins (25).

Na najwyższym stopniu podium stanęła Archibald. Reprezentantka Wielkiej Brytanii triumfowała na czterech finiszach, uzyskała 57 pkt. Urodzona w 1994 roku kolarka już po raz dwudziesty zdobyła medal europejskiego czempionatu seniorek w kolarstwie torowym, a czternasty raz wywalczyła złoto - co ciekawe, po raz pierwszy w wyścigu punktowym. Wcześniej była w czołowej trójce w pięciu innych konkurencjach.

W wyścigu punktowym mężczyzn szósty był Wojciech Pszczolarski. Wygrał Sebastian Mora. W sprincie i keirinie zwyciężył Maximilian Levy, a srebrne medale zdobył Denis Dmitrijew.

Na czwartej pozycji w piątkowym wieloboju została sklasyfikowana Nikol Płosaj. Tuż za podium w omnium znalazł się też Daniel Staniszewski.

Czy Polki lub Polacy zdobędą medal mistrzostw Europy 2020 w madisonie?