Nie dali rady wyeliminować Polaka. Alan Banaszek drugi w Lidze Mistrzów

Alan Banaszek zajął drugie miejsce w wyścigu australijskim podczas trzecich zawodów kolarskiej Ligi Mistrzów - rozegranych na torze w Londynie.

PZ
Alan Banaszek PAP / Bartłomiej Zborowski / Na zdjęciu: Alan Banaszek
W wyścigu australijskim na co drugim okrążeniu eliminowany jest ostatni zawodnik w stawce. Podczas zawodów w Londynie, cały dystans tej konkurencji przejechali zwycięzca, Amerykanin Gavin Hoover oraz Alan Banaszek. Jako ostatni został wyeliminowany Sebastian Mora. Hiszpan trzeci był również w scratchu, a w poprzednim tygodniu wygrał dwie konkurencje w Poniewieżu i prowadzi w klasyfikacji łącznej przed czwartymi, ostatnimi zawodami Ligi Mistrzów 2021.

Banaszek jest dziewiąty w "generalce". W scratchu złoty medalista mistrzostw Europy 2021 minął metę jako dwunasty. Po samotnej ucieczce triumfował Szwajcar Claudio Imhof.

Trzynastą lokatę w generalnym zestawieniu Ligi Mistrzów wśród sprinterów zajmuje Mateusz Rudyk. Prowadzi Harrie Lavreysen. W finale sprintu Holender minął metę o 16 tysięcznych sekundy szybciej od triumfatora keirinu - Stefana Boettichera.

Siedemnasta w scratchu i siódma w wyścigu eliminacyjnym była Karolina Karasiewicz. W tych konkurencjach zwyciężyły Kirsten Wild, a także Katie Archibald.

W keirinie kobiet najlepiej spisała się Lea Sophie Friedrich. Z kolei finał sprintu wygrała inna Niemka - Emma Hinze, która wcześniej upadła w keirinie. Friedrich tym razem była druga.

Inauguracyjne zawody Ligi Mistrzów rozegrano 23 października na Majorce.

Czy Alan Banaszek będzie w czołowej trójce następnych zawodów Ligi Mistrzów?