Rozbite łokcie i kolano, obtarta klatka. Rafał Majka pokazał swoje zdjęcie po upadku

Rafał Majka przebywa na badaniach po kraksie, w jakiej uczestniczył na 9. etapie Tour de France 2017. 27-latek mimo licznych otwartych ran i obtarć dojechał do mety. Na swoim profilu na Facebooku pokazał zdjęcie ze szpitala.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Rafał Majka Materiały prasowe / Fot. bora-hansgrohe.com / Na zdjęciu: Rafał Majka
Majka uczestniczył w kraksie na ok. 70 km niedzielnego etapu z Nantua do Chambery. Na zjeździe z Cole de la Biche zaliczył upadek. Z trudem wrócił na rower i mimo licznych ran próbował gonić rywali. Cały czas musiał jednak walczyć z bólem.

Ostatecznie 27-latek dojechał do mety w Chambery z ponad 36-minutową stratą do zwycięzcy etapu, Rigoberto Urana. Pomógł mu w tym Michał Kwiatkowski.

Po ukończeniu etapu Majka natychmiast został zabrany na badania. W sieci natomiast pojawiły się sprzeczne informacje - początkowo za pośrednictwem jego profilu na Facebooku poinformowano, że Polak wycofał się z wyścigu. Po 35 minutach wiadomość została jednak skasowana.

W jej miejsce opublikowane zostało zdjęcie Majki ze szpitala. Widać na nim opatrzone rany kolarza na łokciach i kolanie oraz obtartą klatkę piersiową.

Lider grupy Bora-Hansgrohe przechodzi teraz badania. Decyzja o jego dalszym udziale w wyścigu zapadnie po konsultacjach lekarskich.

Zespół Polaka poinformował, że Majka nie ma żadnych złamań, jest natomiast mocno poobijany. "Zobaczymy, jak będzie się czuł jutro i wtedy podejmiemy decyzję, czy będzie kontynuował jazdę w wyścigu" - napisano na twitterowym profilu Bora-Hansgrohe.


9. etap Tour de France był pechowy nie tylko dla Majki. Oprócz niego bardzo groźny upadek zaliczył Richie Porte, a przez złamany obojczyk z wyścigu musiał wycofać się Geraint Thomas.

Kolarze wrócą do ścigania we wtorek. Poniedziałek będzie dniem odpoczynku.

ZOBACZ WIDEO Cudowne gole w La Paz! Lanus bliżej awansu do ćwierćfinału Copa Libertadores (WIDEO)
Czy Rafał Majka wycofa się z Tour de France?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×