WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Afera w polskim kolarstwie. Prokuratura zażądała dokumentów z audytu

Prokuratura Regionalna w Warszawie podjęła kolejne kroki w związku z aferą w polskim kolarstwie. Już wkrótce trafią do niej dokumenty z audytu.
Szymon Mierzyński
Szymon Mierzyński
Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: rywalizacja kolarzy

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

Właśnie firma audytorska zgłosiła organom ścigania nieprawidłowości, które ujawniła w trakcie swoich działań (zastraszanie, molestowanie, a nawet gwałt na zawodniczce).

- Wystąpiliśmy do podmiotu, który przeprowadził audyt o przekazanie w wyznaczonym terminie całości dokumentacji z tego audytu. Po otrzymaniu niezbędnych materiałów możliwe będzie wydanie postanowienia o wszczęciu śledztwa celem wszechstronnego wyjaśnienia wszelkich ujawnionych dotychczas okoliczności związanych z nieprawidłowościami w Polskim Związku Kolarskim - przekazała WP SportoweFakty prok. Agnieszka Zabłocka-Konopka, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Doniesienie, które już wpłynęło do organów ścigania dotyczy m. in. wyrządzenia PZKol szkody majątkowej w wielkich rozmiarach. Przestępstwo to sankcjonuje art. 296 § 1 i 3 Kodeksu karnego. "Kto, będąc obowiązany na podstawie przepisu ustawy, decyzji właściwego organu lub umowy do zajmowania się sprawami majątkowymi lub działalnością gospodarczą osoby fizycznej, prawnej albo jednostki organizacyjnej niemającej osobowości prawnej, przez nadużycie udzielonych mu uprawnień lub niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku, wyrządza jej znaczną szkodę majątkową, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. (...) Jeżeli sprawca przestępstwa określonego w § 1 lub 2 wyrządza szkodę majątkową w wielkich rozmiarach, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10".

Jak ustaliły nieoficjalnie WP SportoweFakty, audytor ma dostarczyć dokumentację prokuraturze niezwłocznie (nie wskazano konkretnego terminu), a następnych decyzji możemy się spodziewać w połowie przyszłego tygodnia.

ZOBACZ WIDEO: Czesław Lang: Musimy rozwiązać zarząd i wybrać nowych ludzi. Naszymi problemami interesują się za granicąPolub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×