KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

POLADA złapała na dopingu kolarza. W lipcu zdobył złoty medal mistrzostw Polski

Krzysztof Krzywy niedługo cieszył się tytułem najlepszego zawodnika w naszym kraju w kategorii Masters. Kilka tygodni temu wygrał zawody w Starachowicach, teraz został zawieszony.
Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Krzysztof Krzywy regularnie wygrywał zawody masters, a w przeszłości ścigał się w zawodowych ekipach na szosie YouTube / Fot. YouTube / Krzysztof Krzywy regularnie wygrywał zawody masters, a w przeszłości ścigał się w zawodowych ekipach na szosie

1 lipca 2018 Krzysztof Krzywy zajął pierwsze miejsce w kategorii M40A Mistrzostw Polski Masters i Cyklosport. Wyprzedził na mecie 57 rywali. Z tytułu mistrza Polski nie cieszył się jednak zbyt długo. Okazało się, że w jego organizmie wykryto środki dopingowe. Badanie przeprowadzone przez Polską Agencję Antydopingową (POLADA) potwierdziło, że 40-letni kolarz oszukiwał. Jego zespół - Nexus Team - natychmiast zawiesił go w prawach zawodnika. Sam sportowiec wycofał się ze wszystkich zawodów kolarskich. Polski Związek Kolarski nie podjął jeszcze decyzji w tej sprawie - choćby o okresie kary.

Krzywy ma za sobą dość bogatą karierę kolarską. Na początku XXI wieku był w składzie szosowej ekipy zawodowej Mróz, a potem Action-Mróz. Jeździł m.in. u boku tak znanych zawodników, jak: Zbigniew Piątek, Bartosz Huzarski czy Cezary Zamana.

W ostatnich latach Krzywy "bawił się" już w zawodach dla Mastersów oraz maratonach w kolarstwie górskim. Z wieloma sukcesami na arenie krajowej. Cyklo Gdynia MTB, Garmin MTB Series, XC Gdańsk - to tylko niektóre z zawodów, w których triumfował.

ZOBACZ WIDEO: Małgorzata Hołub-Kowalik: Już przed startem czułam, że pobiegniemy świetnie!

- Wynik próbki pobranej podczas MP Masters w Starachowciach dnia 1 lipca b.r. mojego badania antydopingowego okazał się pozytywny. Tytuł MP zdobyty w Starachowicach zostanie mi odebrany, z czym zgadzam się w 100 proc. Niniejszym oświadczam, że wycofuje się ze wszystkich zawodów kolarskich. W tym miejscu chciałbym przeprosić Sponsorów, współzawodników, organizatorów i kibiców. Dobrowolnie poddaje się karze wyznaczonej przez PZKol - napisał kolarz na swoim profilu FB.

Problem dopingu w zawodach Masters oraz imprezach dla amatorów to niestety spory problem polskiego kolarstwa. Tajemnicą Poliszynela jest, że wielu zawodników z czołówki stosuje niedozwolone środki. Badania antydopingowe są nadal rzadkością podczas tego typu zawodów.

Na jaki okres czasu powinien zostać zdyskwalifikowany Krzysztof Krzywy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook, mtb-xc.pl
Komentarze (14)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×