Criterium du Dauphine: Dylan Teuns zwycięzcą 2. etapu, Michał Kwiatkowski 78.

Dylan Teuns wygrał drugi etap 71. edycji kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. 78. był Michał Kwiatkowski.

Piotr Ziemka
Michał Kwiatkowski Newspix / Nikoff / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
Drugiego dnia rywalizacji w 71. edycji wyścigu Criterium du Dauphine kolarze przejechali 180 kilometrów z Mauriac do Craponne-sur-Arzon. Pięć górskich premii wygrał Julian Alaphilippe, a dwie - Gorka Izagirre. Trzykrotnie drugi był Alessandro De Marchi. Ta trójka znalazła się wśród trzynastu zawodników, którzy oderwali się od peletonu. Ostatnich kolarzy z 13-osobowej ucieczki doścignięto 35 kilometrów przed metą. Tuż po złapaniu tej grupy zaatakowało dziewięciu kolarzy, wśród których byli: Paweł Bernas i Serge Pauwels (obaj z CCC Team), najlepszy na lotnym finiszu Aleksiej Łucenko, Guillaume Martin i Dylan Teuns.

Martin i Teuns zajęli dwie czołowe pozycje na ósmej, ostatniej górskiej premii (162. kilometr trasy) i razem dojechali do końca. Jako pierwszy minął metę zwycięzca wyścigu Tour de Pologne 2017.

78. lokatę zajął Michał Kwiatkowski. Triumfator jazdy indywidualnej na czas rozpoczynającej 70. edycję wyścigu Criterium du Dauphine zdobył na pierwszej premii (11. kilometr trasy) punkt do klasyfikacji górskiej za czwarte miejsce. Później jechał na czele peletonu ścigającego uciekinierów i pomagał Christopherowi Froome'owi. Lider grupy Ineos został sklasyfikowany na jedenastej pozycji, do triumfatora stracił 13 sekund.