Kolejny Polak w World Tourze. Kamil Małecki podpisał roczny kontrakt z CCC Team

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: grupa CCC Team
Materiały prasowe / Chris Auld Photography / Na zdjęciu: grupa CCC Team
zdjęcie autora artykułu

Kamil Małecki podpisał roczny kontrakt z grupą najwyższej dywizji UCI World Tour - CCC Team na sezon 2020. W 2019 roku 23-letni kolarz wygrał wyścigi Grody Piastowskie i Bałtyk-Karkonosze.

W tym artykule dowiesz się o:

W latach 2015-2018 Kamil Małecki był kolarzem grupy CCC Sprandi Polkowice, a w 2019 roku jeździł w CCC Development Team. W sezonie 2019 zwyciężył w klasyfikacji generalnej wyścigów CCC Tour Grody Piastowskie i Bałtyk-Karkonosze. W obu tych imprezach wygrał też po jednym etapie. Małecki ma także w dorobku drugie miejsce w klasyfikacji końcowej Tour de Hongrie 2018 i "generalce" Karpackiego Wyścigu Kurierów 2017.

- Kiedy dowiedziałem się że zasilę CCC Team, nie mogłem w to uwierzyć. Ciężko opisać, co się działo wtedy w mojej głowie. Po prostu, w tym momencie spełniło się moje marzenie. Zawsze chciałem jeździć w ekipie WT i to od stycznia stanie się faktem. Towarzyszyło i towarzyszy mi do teraz niesamowite szczęście. Chciałbym bardzo podziękować dyrektorom sportowym za zaufanie, a obsłudze i chłopakom z obecnej ekipy za pracę, jaką dla mnie wykonali przez ten sezon. To były dla mnie niesamowite miesiące - powiedział Małecki w wywiadzie opublikowanym na stronie zespołu CCC Development Team.

Czytaj także: Urszula Łoś piąta na 500 metrów ze startu zatrzymanego

Z CCC Development do CCC Team przeszedł również Michał Paluta. W składzie "Pomarańczowych" na sezon 2020 są też między innymi: Kamil Gradek, Szymon Sajnok i Łukasz Wiśniowski.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

Źródło artykułu: