ME w kolarstwie torowym: Urszula Łoś piąta na 500 m ze startu zatrzymanego

Urszula Łoś zajęła piąte miejsce w rywalizacji na 500 metrów ze startu zatrzymanego podczas mistrzostw Europy Glasgow 2018 w kolarstwie torowym.

Piotr Ziemka
Kolarstwo torowe Newspix / Adam Jastrzębowski / Kolarstwo torowe
W kwalifikacjach Urszula Łoś poprawiła swój rekord Polski z 34.886 na 33.826 i zajęła czwarte miejsce. 24-letnia Polka awansowała do finału, w którym wzięło udział osiem czołowych zawodniczek.

W sesji wieczornej Łoś ponownie przejechała dwa okrążenia toru w czasie poniżej 34 sekund. 33.940 dało jej piątą pozycję w klasyfikacji końcowej. Trzecie złoto czempionatu w Glasgow zdobyła Daria Szmieliewa. Rosjanka wygrała również sprint indywidualny oraz sprint drużynowy.

Na drugim stopniu podium stanęła Ukrainka Olena Starikowa (33.593). Trzecia była aktualna mistrzyni świata w tej specjalności - Niemka Miriam Welte (33.600).

Medalistki i medaliści pozostałych poniedziałkowych konkurencji oraz miejsca Polaków i Polek: