Kolarstwo. Wypłynęły informacje o zarobkach kolarzy. Michał Kwiatkowski w czołówce

W mediach pojawił się ranking najlepiej zarabiających kolarzy. Zestawienie otwiera Peter Sagan, ale wysoko sklasyfikowany został również reprezentant Polski Michał Kwiatkowski.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Michał Kwiatkowski Materiały prasowe / tourdepologne.pl/ATCOMMUNICATION / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski
O rankingu najlepiej zarabiających kolarzy pisze portal kolarsko.pl, powołując się na ustalenia "L'Equipe". Z doniesień wynika, że największe dochody ma Peter Sagan - rocznie ma on otrzymywać od BORA-hansgrohe aż 5 milionów euro.

Na kolejnych trzech miejscach znaleźli się zawodnicy Team Ineos. Drugą lokatę zajął Christopher Froome (4,5 mln euro rocznie), trzecią - Geraint Thomas (3,5 mln), a czwartą - Egan Bernal (2,7 mln).

W przypadku piątej pozycji możemy mówić o niespodziance. Znalazł się na niej bowiem Fabio Aru, którego forma w ostatnich latach pozostawia sporo do życzenia. Jak jednak widać, niektórzy nadal w niego mocno wierzą. Rocznie na jego konto wpływa 2,6 miliona euro.

Szóste miejsce zajął Michał Kwiatkowski. Polak otrzymuje 2,5 miliona euro za sezon. Na kolejnych lokatach widnieją nazwiska takich zawodników jak Julian Alaphilippe (2,3 mln), Alejandro Valverde (2,2 mln), Vincenzo Nibali i Richard Carapaz (po 2,1 mln).

Czytaj także:
Maciej Lampe oskarżony o porwanie syna. Koszykarz odpowiada byłej żonie

Wpadka językowa Rafaela Beniteza w Liverpoorze. Rozbawił Jerzego Dudka i innych piłkarzy

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Czy zabraknie pieniędzy na polski sport? "Liczę na to, że budżet ministerstwa sportu będzie wyglądał tak samo"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×