KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Sprawca wypadku Franciszka Gustowskiego przyznał się do winy. Został objęty dozorem policji

Nowe informacje w sprawie wypadku 78-letniego kolarza pana Franciszka Gustowskiego. Policja potwierdza, że sprawca kolizji został zatrzymany i przyznał się do winy. Jest objęty dozorem służb.
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Franciszek Gustowski Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Franciszek Gustowski

Wypadek 78-letniego Franciszka Gustowskiego miał miejsce 15 lipca w miejscowości Przezdrowice. Starszy mężczyzna jechał na kolejny trening. W pewnym momencie został potrącony przez samochód, którego kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia i nie udzielił pomocy konającemu 78-latkowi. Życie uratowała mu przytomna reakcja innego kierowcy, który jadąc z naprzeciwka zobaczył samochód z roztrzaskaną przednią szybą. Po chwili ujrzał leżącego na ulicy pana Franciszka.

Policja szybko ustaliła tożsamość sprawcy tego wypadku, a następnie go zatrzymała. - Mężczyzna biorący udział w zdarzeniu drogowym w dniu 15 lipca 2020 roku w miejscowości Przezdrowice został zatrzymany przez policjantów i przyznał się do zarzuconego mu czynu tj. spowodowania wypadku drogowego i taki też usłyszał zarzut - informuje nas st. sierż. Paweł Noga z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP we Wrocławiu.

- Prokuratura zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Sprawcy grozić może kara pozbawienia wolności zależna od uszczerbku, jaki poniósł w tym zdarzeniu poszkodowany - dodaje.

Po wypadku Franciszek Gustowski miał złamany kręgosłup, uszkodzone płuco, złamane żebra i kość łonową do biodrowej. Stan pana Franciszka lekarze oceniali jako ciężki, a rokowania nie dawały pewności, że kolarz przeżyje. W sobotę przeszedł operację kręgosłupa, po której został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

Zabieg zakończył się pełnym sukcesem, a mężczyznę wybudzono już ze śpiączki. - Jego stan jest bardzo poważny, ale na tę chwilę stabilny. Rokowania w dalszym ciągu są niepewne, ale lekarze każą być dobrej myśli - mówiła nam Daria Gustowska, córka pana Franciszka.

Czytaj także:
- Dobre wieści ws. potrąconego kolarza. Koledzy wsparli Franciszka Gustowskiego
- Nowe informacje o potrąconych kolarkach. Duże postępy Konwy, Malinkiewicz wciąż nie odzyskała przytomności 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×