Najlepszy wynik w karierze Adama Cieślara, Bernhard Gruber triumfatorem

Bernhard Gruber wygrał konkurs Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Val di Fiemme. Na dziewiętnastej pozycji uplasował się Adam Cieślar.

Piotr Ziemka
Adam Cieślar Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Po serii skoków narciarskich prowadził Eric Frenzel. Niemiec uzyskał 133,5 metra i 142,3 punktu. Bernhard Gruber po pierwszej części zmagań był drugi. Austriak skoczył 129,5 m i zdobył 137,1 pkt. Do lidera tracił 21 sekund. 17. lokatę na skoczni zajął Szczepan Kupczak, a 30. - Adam Cieślar.

Kupczak nie ukończył liczącego 10 kilometrów biegu, a Cieślar zdecydowanie awansował - do drugiej dziesiątki. Linię mety minął jako dziewiętnasty. To jego najwyższe miejsce w zawodach Pucharu Świata. Dotychczasowym najlepszym wynikiem Cieślara była 21. pozycja, którą zajął 4 stycznia 2014 roku w Czajkowskim.

Bernhard Gruber po raz szósty wygrał indywidualny konkurs PŚ. Poprzednio 100 punktów zdobył 30 stycznia 2015 roku, również w Val di Fiemme. Pierwsze zwycięstwo odniósł 24 lutego 2008 w Zakopanem.

Drugi był lider klasyfikacji generalnej - Eric Frenzel. W czołowej dziesiątce znalazło się czterech Austriaków i czterech Norwegów. Na trzecim stopniu podium stanął Joergen Graabak, który miał najlepszy czas biegu.

Najwyżej z grona reprezentantów gospodarzy uplasował się sklasyfikowany na 27. miejscu Samuel Costa. Włoch miał upadek podczas piątkowych skoków zaliczanych do drużynowego sprintu. Z powodu choroby w sobotnim konkursie nie uczestniczył Akito Watabe.