Przełamali się, ale nadal są pod ścianą. Polacy przed najważniejszym meczem na ME

Po czterech porażkach z rzędu Polacy w końcu ponownie poczuli smak zwycięstwa podczas mistrzostw Europy koszykarzy do lat 20. Podopieczni Jacka Winnickiego pokonali Ukrainę robiąc ważny krok w kierunku utrzymania się w Dywizji A.

Krzysztof Kaczmarczyk
Jacek Winnicki tłumaczący taktykę swoim graczom Facebook / PZKosz / Na zdjęciu: Jacek Winnicki tłumaczący taktykę swoim graczom
Po doskonałym rozpoczęciu mistrzostw i efektownej wygranej nad gospodarzami przyszły cztery porażki z rzędu i widmo spadku z najwyższej dywizji.

Żeby się utrzymać, Polacy musieli wygrać dwa ostatnie spotkania w Podgoricy. Pierwszy krok został wykonany w sobotę. Biało-Czerwoni pewnie ograli Ukrainę 95:59.

Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej, ale w drugiej kwarcie podopieczni Jacka Winnickiego złapali wiatr w żagle, a pociągnęły ich dwie efektownie wykończone kontry przez Jakuba Coulibaly'ego i Igor Milicicia, które dały dwucyfrową przewagę.

Na drugą połowę nasza kadra wychodziła prowadząc 41:30, ale po zmianie stron była już nieuchwytna. Trzecia kwarta definitywnie odebrała nadzieje Ukraińcom - tę część nasza drużyna wygrała 26:9.

Finalnie Polacy wygrali różnicą 36 "oczek", co z pewnością nieco podbuduje nasz zespół. Hurraoptymizmu jednak nie będzie, bo nastroje trzeba stonować i już skupić się na meczu o wszystko.

9 z 13 rzutów z gry wykorzystał Filip Siewruk, który w 20 minut zdobył 20 punktów. 16 "oczek" dołożył Milicić, a 10 Coulibaly. Co warte uwagi wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się na parkiecie, zdobyli punkty.

W niedzielę dla Biało-Czerwonych mecz o wszystko. O godzinie 16:00 Polacy zagrają z Portugalią i marząc o pozostaniu wśród najlepszych muszą to spotkanie wygrać.

Polska - Ukraina 95:59 (13:18, 28:12, 26:9, 28:20)