Tym elementem zaskoczyli beniaminka. Przełamanie AZS AGH Kraków

Uczestnik play-offów z sezonu 2021/2022 zaczął kolejne rozgrywki od czterech porażek. W identycznej sytuacji był beniaminek Suzuki I ligi. W 5. serii spotkań przełamali się koszykarze AZS AGH Kraków, którzy wygrali w Bytomiu z BS Polonią 88:77.

Patryk Neumann
Zawodnicy AZS AGH Kraków WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Zawodnicy AZS AGH Kraków
Dla koszykarzy prowadzonych przez trenera Mariusza Bacika był to domowy debiut, bo cztery wcześniejsze mecze rozegrali na wyjazdach. Gospodarze zaczęli piątkowy pojedynek od prowadzenia 12:6. Marek Piechowicz zdobył w tym fragmencie siedem, a Damian Szczepanik pięć punktów. Akcją 3+1 błyskawicznie odpowiedział Szymon Szmit, a Akademicy z Krakowa rozpędzili się tak bardzo, że już po pierwszej kwarcie prowadzili 30:25.

Kolejną odsłonę zaczęli od 14 "oczek" z rzędu (44:25), a rekordowo mieli 21 punktów przewagi. Kluczem do ich świetnego początku była niezwykła skuteczność w rzutach trzypunktowych. AZS AGH tym elementem zaskoczył beniaminka.

Zespół, który do tej pory zdobywał średnio po 67 punktów i trafiał 8,8 "trójki" (28,7 proc.) w Bytomiu zaczął od dziewięciu celnych rzutów z za linii 6,75 metra. Goście w pierwszej połowie mieli w tym elemencie 11/13, a w całym meczu 14/28. Po przerwie ich skuteczność zdecydowanie spadła, ale i tak była lepsza od BS Polonii (7/21).

W trzeciej kwarcie gospodarze Zbliżyli się nawet na 56:62, ale sytuację Akademików ratował Michał Lis. Sam zdobył w tej części 10 z 12 punktów ekipy z Krakowa. Był też najlepszym strzelcem całego spotkania z 22 "oczkami". Trafił cztery rzuty z dystansu, a przy tym nie spudłował żadnej z ośmiu prób z gry. Po drugiej stronie z 20 punktami (8/13) i siedmioma zbiórkami najlepszy był Marek Piechowicz.

BS Polonia Bytom - AZS AGH Kraków 77:88 (25:30, 12:26, 22:12, 18:20)

Polonia: Piechowicz 20, Dąbek 13, Wieczorek 13, Szczepanik 11, Chrabota 8, Jagoda 4, Sadło 4, Chorab 3, Krakowiak 1, Deja 0, Zygmunciak 0.

AZS AGH: Lis 22, Rojek 15, Wydra 12, Zmarlak 11, Sobiech 10, Szmit 9, Dyrda 7, Abdelaal 2.