Szalony rzut na dogrywkę w NBA! Nieoczekiwany bohater Lakers

Działo się w środę w lidze NBA! Odbyło się aż 11 meczów, a niektóre z nich były niezwykle wyrównane i emocjonujące. Do jednej z dogrywek doprowadzono niesamowitym rzutem.

Patryk Pankowiak
Matt Ryan (w środku) Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Matt Ryan (w środku)
Rezerwowy skrzydłowy, Matt Ryan został nieoczekiwanym bohaterem Los Angeles Lakers! 25-latek, dla którego był to dopiero szósty mecz w NBA, trafił szalony rzut z rogu boiska równo z syreną kończącą czwartą kwartę.

Gospodarze mieli zaledwie 1,3 sekundy na przeprowadzenie akcji, ale dzięki trafieniu Ryana, udało im się doprowadzić do dogrywki (111:111), a następnie wygrać ją 9:6 i pokonać New Orleans Pelicans 120:117.

Pelicans mają czego żałować, przegrali na własne życzenie. Ich zawodnik, Dyson Daniels nie trafił bowiem dwóch rzutów wolnych na 1,6 sekundy przed końcem czwartej kwarty, a mógł zamknąć mecz. Tak się nie stało.

Lonnie Walker zdobył dla Lakers 28 punktów, a po 20 "oczek" mieli LeBron James i Anthony Davis. James zanotował też 10 zbiórek i osiem asyst, a Davis zebrał 16 piłek.

Dodatkowe pięć minut, aby rozstrzygnąć wynik meczu, potrzebne było także w Cleveland. Tam Cavaliers po kapitalnym boju pokonali ostatecznie Boston Celtics 114:113, odnosząc już szóste zwycięstwo w siódmym dotychczasowym meczu.

Jayson Tatum efektownym wsadem doprowadził do wyrównania na finiszu czwartej kwarty, ale w dogrywce rzutu na wygraną nie trafił rzucający obrońca Bostończyków, Jaylen Brown.

Darius Garland w świetnym stylu wrócił do składu Cavaliers po kontuzji oka i pięciu meczach przerwy. 22-latek rzucił w środę 29 punktów, a Donovan Mitchell dodał do dorobku drużyny z Ohio 25 "oczek".

- Są głodni zwycięstw i chcą narobić hałasu w lidze. Każda drużyna, którą będzie z nimi grała, musi uważać - komplementował Cavaliers w rozmowie z mediami Brown. Dla Celtics to trzecia porażka w czwartym ostatnim występie.

Kapitalnie idzie za to Milwaukee Bucks, którzy bez większych problemów pokonali w środę Detroit Pistons 116:91 i legitymują się już bilansem 7-0. To wszystko bez dochodzącego do siebie po operacji Khrisa Middletona.

Giannis Antetokounmpo zapisał przy swoim nazwisku 32 punkty, 12 zbiórek, cztery asysty i pięć przechwytów, a 26 "oczek" dodał niezawodny Jrue Holiday. - Cieszę się ze zwycięstw, ale to jest jakby drugorzędna sprawa. Cieszę się, że nasz zespół buduje dobre nawyki - zaznaczał Grek, dwukrotny MVP sezonów zasadniczych.

Luka Doncić skompletował solidne double-double (33 punkty, 11 asyst), a jego Dallas Mavericks uciekli spod topora i po dobrej czwartej kwarcie (29:22), triumfowali nad Utah Jazz 103:100.

Wyniki:

Philadelphia 76ers - Washington Wizards 111:121 (25:31, 26:26, 39:34, 21:30)
(Maxey 32, Harden 24, Harris 16 - Porzingis 30, Beal 29, Kuzma 18)

Cleveland Cavaliers - Boston Celtics 114:113 po dogrywce (35:27, 15:29, 33:20, 24:31, 7:6)
(Gerland 29, Mitchell 25, Mobley 15, LeVert 15 - Brown 30, Tatum 26, Smart 16)

Miami Heat - Sacramento Kings 110:107 (33:32, 20:19, 24:25, 33:31)
(Herro 26, Lowry 22, Adebayo 20 - Sabonis 22, Huerter 22, Monk 19)

New York Knicks - Atlanta Hawks 99:112 (32:21, 33:36, 10:32, 24:23)
(Brunson 20, Barrett 19, Randle 14 - Murray 36, Hunter 21, Young 17)

Chicago Bulls - Charlotte Hornets 106:88 (27:26, 34:26, 23:18, 22:18)
(Green 17, Williams 16, Dragić 16, Vucevic 14 - Oubre Jr. 24, Plumlee 11, McDaniels 11, Smith Jr. 10)

Houston Rockets - Los Angeles Clippers 101:109 (24:34, 29:22, 26:30, 22:23)
(Sengun 26, Porter Jr. 22, Green 22, Nix 12 - George 28, Morris 21, Brown 13)

Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 116:91 (31:26, 25:21, 29:21, 31:23)
(Antetokounmpo 32, Holiday 26, Nwora 12 - Bey 22, Stewart 16, Bogdanović 14)

San Antonio Spurs - Toronto Raptors 100:143 (31:32, 18:32, 21:40, 30:39)
(Bates-Diop 17, Branham 13, Richardson 10 - Trent Jr. 24, Siakam 22, Anunoby 18)

Dallas Mavericks - Utah Jazz 103:100 (23:35, 24:15, 27:28, 29:22)
(Doncić 33, Wood 21, Dinwiddie 20 - Clarkson 22, Sexton 19, Vanderblit 15)

Portland Trail Blazers - Memphis Grizzlies 106:111 (23:30, 22:22, 27:26, 34:33)
(Simons 31, Nurkić 23, Grant 23, Johnson 10 - Bane 29, Morant 20, Adams 14)

Los Angeles Lakers - New Orleans Pelicans 120:117 po dogrywce (23:27, 33:17, 26:35, 29:32, 9:6)
(Walker 28, James 20, Davis 20, Brown 15 - Williamson 27, McCollum 22, Alvarado 15)