Takiego lania Arka jeszcze nie miała. Ten transfer odmienił PGE Spójnię

Po tym, jak do drużyny PGE Spójni Stargard dołączył Courtney Fortson, zespół ten gra zdecydowanie lepiej. I piątkowa wygrana 88:61 nad bardzo dobrze spisującą się w tym sezonie Suzuki Arką Gdynia jest tego najlepszym dowodem.

Patryk Pankowiak
Courtney Fortson Newspix / KRZYSZTOF CICHOMSKI / Na zdjęciu: Courtney Fortson
To był bez dwóch zdań najlepszy mecz Spójni w tym sezonie. I bez dwóch zdań ogromna w tym zasługa wspomnianego Courtney Fortsona, który tym razem zaliczył 16 punktów i 11 asyst.

Przy Fortsonie przede wszystkim znakomicie czuje się Shawn Jones, który jest odpowiednio "dokarmiany" piłkami. Efekt? Kolejne double-double i ponownie najskuteczniejszy w swojej drużynie.

Arka w tym sezonie tak wysoko jeszcze nie przegrała. Dystans do gospodarzy tracić zaczęła po przerwie, dokładnie w trzeciej kwarcie.

Gdy pod koniec tej części Jordan Mathews trafił dwie "trójki" z rzędu, Spójnia osiągnęła 22 "oczka" przewagi (66:44).

Goście na finiszu nie mogli odrobić strat z prostej przyczyny. W całym meczu mieli 35 procent skuteczności rzutów z gry, spudłowali 17 z 34 rzutów wolnych i popełnili aż 18 strat.

Debiutu do udanych nie zaliczy William Garrett. Amerykanin nieźle wszedł w mecz (7 punktów w pierwszej kwarcie), ale finalnie wykorzystał zaledwie 3 z 11 akcji i miał cztery straty. Spotkanie zakończył z dorobkiem 12 "oczek".

W ofensywie Arki widoczny był brak kontuzjowanego Jamesa Florence'a, ale w tym meczu nawet jego obecność chyba niewiele byłaby w stanie zmienić.

PGE Spójnia Stargard - Suzuki Arka Gdynia 88:61 (26:22, 15:12, 25:12, 22:15)

Spójnia: Shawn Jones 19 (11 zb), Courtney Fortson 16 (11 as), Jordan Mathews 13, Dominik Grudziński 11, Krzysztof Sulima 10, Karol Gruszecki 9, Paweł Kikowski 5, Tomasz Śnieg 4, Adam Brenk 1, Brody Clarke 0, Oliwier Korolczuk 0.

Arka: Jordan Harris 13, William Garrett 12, Adam Hrycaniuk 11, Trey Wade 6, Adrian Bogucki 6, Dominik Wilczek 6, Bartłomiej Wołoszyn 3, Novak Musić 3, Michał Samsonowicz 1, Mariusz Konopatzki 0, Wiktor Sewioł 0.