Nie tylko kolor włosów. Tak Sochan zaskoczył w meczu NBA

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil Canal+ Sport / Jeremy Sochan
Twitter / oficjalny profil Canal+ Sport / Jeremy Sochan

San Antonio Spurs pokonali Houston Rockets (124:105), a Jeremy Sochan miał w tym spory udział. Reprezentant Polski tym razem zaskoczył nie tylko kolorem włosów. Jego styl wykonywania rzutów wolnych nie przeszedł bez echa.

Z meczu na mecz coraz lepiej wygląda Jeremy Sochan po tym, jak wrócił do gry po przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia czworogłowego. W starciu przeciwko "Rakietom" 19-latek skompletował 12 punktów, siedem zbiórek i dwie asysty. Spędził na parkiecie 23 minuty. Trener Gregg Popovich nie zdecydował się jeszcze przywrócić go do pierwszej piątki.

Więcej o występie Sochana pisaliśmy tutaj -->> Solidny i efektowny Sochan. Polak w NBA zaliczył bardzo dobry występ

Sochan w derbach Teksasu wykorzystał 5 z 8 rzutów z gry i zaledwie 1 z 4 prób z linii rzutów wolnych. W tym ostatnim elemencie reprezentant Polski notuje zaledwie 43 procent skuteczności. Problemy są zatem wyraźne.

I właśnie dlatego zaczął... eksperymentować na linii. W starciu z Houston Rockets 19-latek zdecydował się rzucać jedną ręką! I właśnie w taki sposób wykorzystał swoją jedyną próbę.

Skuteczność w rzutach wolnych oraz za trzy punkty (18 procent) to największe aktualnie wyzwania, z jakimi musi się zmierzyć Sochan, który stale się rozwija.

W całym debiutanckim sezonie notuje średnio 7,5 punktu, 4,2 zbiórki, 2,2 asysty, 0,8 przechwytu i 0,5 bloku na mecz. Zaliczył 24 występy spędzając w grze po 24 minuty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jeremy Sochan i San Antonio Spurs zagrają w fazie play-off?