Jest pierwsze zwycięstwo WKS Śląska w rozgrywkach EuroCup!

Wreszcie! Osiem porażek z rzędu i na tym koniec - WKS Śląsk w końcu odniósł zwycięstwo w rozgrywkach EuroCup. Wrocławianie w środę w Hali Stulecia po bardzo dobrym występie rozbili Dolomiti Energia Trento 80:57.

Patryk Pankowiak
Jeremiah Martin (z prawej) i Diego Flaccadori PAP / Maciej Kulczyński / Na zdjęciu: Jeremiah Martin (z prawej) i Diego Flaccadori
Gospodarze kontrolowali środowy mecz od pierwszych minut, już pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 27:14 dla WKS Śląska, a do przerwy wrocławianie prowadzili 47:28.

Gracze Andreja Urlepa po zmianie stron wyszli na parkiet równie skoncentrowani, co w pierwszej połowie i bardzo pewnie, bez żadnego zagrożenia ze strony rywali, utrzymali korzystny wynik do końcowej syreny, zwyciężając ostatecznie w Hali Stulecia 80:57.

WKS Śląsk zaprezentował się bardzo solidnie, a ekipa Dolomiti Energia Trento uzyskała zaledwie 38,7-proc. skuteczności w rzutach za dwa (12/31) i 27,6-proc. w próbach za trzy (8/29). To był fatalny mecz w wykonaniu Włochów.

Słaba skuteczność oponentów nie była jednak zmartwieniem wrocławian, którzy po ośmiu porażkach z rzędu w europejskich rozgrywkach, wreszcie się przełamali.

Jeremiah Martin zdobył 21 punktów i miał aż sześć przechwytów, a Łukasz Kolenda zaaplikował Dolomiti Energia 15 "oczek" w zaledwie 17 minut. Śląsk grał bliżej kosza, wykorzystał 24 na 40 oddanych rzutów za dwa i to przyniosło świetne rezultaty.

Dolomiti Energia Trento w Hali Stulecia wypadli bardzo słabo, ale warto dodać, że niedawno w lidze włoskiej pokonali występujący w Eurolidze AX Armani Exchange Olimpia Mediolan.

Drużyna z Włoch po tym spotkaniu legitymuje się bilansem 2-7, jest na dziewiątym, przedostatnim miejscu w grupie B rozgrywek EuroCup. WKS Śląsk (1-8) zamyka tabelę, ale środowy występ daje nadzieje, na coś więcej.