Wielki finisz i rewanż Sensation Kotwicy Kołobrzeg

W meczu kończącym 18. kolejkę Suzuki I ligi nie brakowało zwrotów sytuacji. Seria 15 punktów zapewniła Sensation Kotwicy Kołobrzeg zwycięstwo 75:71 i udany rewanż na WKK Wrocław. Kluczową postacią był James Washington.

Patryk Neumann
James Washington (w białej koszulce) WP SportoweFakty / Karolina Bąkowicz / Na zdjęciu: James Washington (w białej koszulce)
Koszykarze z Kołobrzegu mieli się za co rewanżować. Na inaugurację sezonu przegrali u siebie z WKK 64:66. Wtedy przez ostatnie trzy minuty nie zdobyli punktu, stracili sześć "oczek" i zwycięstwo. W środę Sensation Kotwica poprawiła się i potwierdziła, że lepiej radzi sobie na wyjazdach (bilans 7-2).

Po wyrównanym początku goście uzyskali dziewięć punktów przewagi (23:14). W kolejnych minutach gospodarze gonili. Na koniec drugiej kwarty byli blisko (35:36), ale "trójkę" trafił James Washington. Po zmianie stron wrocławianie jednak przejęli inicjatywę (55:51 po 30 minutach), a w decydującej odsłonie prowadzili nawet 65:53.

Jeszcze cztery minuty przed końcem było 70:60 i nic nie wskazywało na porażkę WKK. Sensation Kotwica jednak odpowiedziała zdobywając 15 "oczek" z rzędu. Po pięciu kolejnych punktach prowadzenie swojej drużynie dał Washington (71:70). Kolejne punkty dołożył Dzierżak, a rzuty wolne wykorzystał Washington.

Gospodarze popełnili 17 strat przy ośmiu przeciwnika. Dwóch koszykarzy WKK było blisko double-double. Szymon Kiwilsza miał 15 punktów, dziewięć zbiórek i trzy bloki, a Maksymilian Wilczek dołożył 12 "oczek" (8/9 z rzutów wolnych) i dziewięć zbiórek.

Sensation Kotwicę nie tylko w końcówce do sukcesu prowadził James Washington. W 35,5 minuty zdobył 22 punkty (4/6 za 3 i 6/7 z rzutów wolnych). Rozdał też osiem asyst i nie popełnił żadnej straty. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał Patryk Pułkotycki - 18 "oczek" i sześć zbiórek.

WKK Wrocław - Sensation Kotwica Kołobrzeg 71:75 (19:23, 16:16, 20:12, 16:24)

WKK: Kiwilsza 15, Koelner 12, Kowalczyk 12, Wilczek 12, Ochońko 11, Rutkowski 7, Zywert 2, Gabiński 0.

Sensation Kotwica: Washington 22, Pułkotycki 18, Dzierżak 10, Pieloch 9, Długosz 6, Kurpisz 4, Kowalenko 3, Śmigielski 3, Klawa 0, Walkowiak 0.