Fatalne wieści. Gwiazdor mistrzów NBA znów kontuzjowany

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Stephen Curry
Getty Images / Matthew Stockman / Na zdjęciu: Stephen Curry

Ten sezon jak na razie nie układa się po myśli Golden State Warriors. Drużyna z San Francisco walczy o fazę play-off, dodatkowo urazu znów nabawił się Stephen Curry. To fatalne wieści.

Bilans 27-26 i dopiero ósme miejsce w Konferencji Zachodniej. Mistrzowie NBA nie zaliczą pierwszej połowy kampanii 2022/2023 do udanych. To nie koniec kłopotów Golden State Warriors, teraz znów kontuzjowany jest Stephen Curry.

Gwiazdor obrońców tytułu doznał urazu w wygranym 119:113 meczu z Dallas Mavericks. 34-latek w trzeciej kwarcie zderzył się z jednym z rywali. Ucierpiała noga czterokrotnego mistrza NBA.

Wynik badań wykazał kilka urazów, Curry doznał między innymi częściowego naderwania więzadła piszczelowo-strzałkowego górnego w lewej nodze.

Spekuluje się, że lider Warriors opuści kilka tygodni gry. Oznacza to także, że nie weźmie udziału w prestiżowym Meczu Gwiazd ligi NBA, który odbędzie się już 19 lutego w Salt Lake City.

Trener Steve Kerr pozostaje optymistą. - Nie wiedziałem nawet, że takie więzadła istnieją. Myślę, że najważniejszy jest fakt, że opuści kilka spotkań. Wtedy dokonamy ponownej oceny jego zdrowia. Dobra wiadomość jest taka, że Steph wróci. Nie wiemy dokładnie kiedy, ale to nie jest kontuzja, która wykluczy go na cały sezon. Wróci w tym sezonie i mam nadzieję, że nastąpi to wcześniej niż później - mówił w rozmowie z mediami Kerr.

Curry opuścił już w tym sezonie 11 meczów przez problemy z barkiem, jego Warriors w tym czasie wygrali sześć razy.

34-latek w 38 występach w tym sezonie notował dotychczas średnio 29,4 punktu, 6,3 zbiórki i 6,4 asysty.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Warriors w sezonie 22/23 obronią mistrzostwo NBA?