Znamy już pierwszą parę fazy play-off w NBA. Będzie ciekawie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Donovan Mitchell (z piłką w ręce)
Getty Images / Na zdjęciu: Donovan Mitchell (z piłką w ręce)
zdjęcie autora artykułu

W lidze NBA do 9 kwietnia potrwa jeszcze sezon zasadniczy. Są już jednak pierwsze rozstrzygnięcia. Poznaliśmy pierwszą z ośmiu par fazy play-off.

I wydaje się, że może być to jedna z najbardziej wyrównanych rywalizacji w pierwszej rundzie. Kibice nie mogą się doczekać.

Cleveland Cavaliers pokonali we wtorek Orlando Magic 117:113 i już teraz zapewnili sobie czwarte miejsce w Konferencji Zachodniej na koniec sezonu zasadniczego.

Kapitalny był Donovan Mitchell. Gwiazdor winno-złotych rzucił aż 43 punkty. Spida jest w świetnej formie i jak podkreśla, już nie może doczekać się fazy play-off.

Drużyna z Ohio, pokonując Magic, odniosła dokładnie 50. sukces w kampanii 2022/2023. Ma jeszcze do rozegrania dwa mecze, ale trener JB Bickerstaff na pewno będzie oszczędzał swoich liderów.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: bus utknął w błocie, a wtedy piłkarze... Zobacz to sam!

- 50 zwycięstw to nie takie byle co. Teraz musimy skupić się na play-offach - zaznaczał w rozmowie z mediami Mitchell. I wiadomo już, z kim zmierzą się w pierwszej rundzie.

Piąte miejsce w Konferencji Wschodniej zajmą New York Knicks, którzy mają na swoim koncie aktualnie pięć wygranych meczów z rzędu i są zdecydowanie na fali wznoszącej. Pojedynek nowojorczyków z Kawalerzystami zapowiada się pasjonująco. Przewagę parkietu będą mieć ci drudzy.

To najlepszy sezon dla Cavaliers od 2018 roku, czyli czasu, kiedy po raz ostatni byli w Finałach NBA, a ich barwy reprezentował jeszcze LeBron James. Knicks też piszą historię. Wygrali najwięcej meczów od 2013 roku.

Kampania zasadnicza 2022/2023 kończy się 9 kwietnia. Turniej play-in, w którym wezmą udział ekipy z miejsc 7-10 z każdej z konferencji, odbywać się będzie w dniach 11-14 kwietnia. Faza play-off rozpoczyna się natomiast dzień później, 15 kwietnia.

Czytaj także: Derby Los Angeles znów dla Clippers. Szok, które to już z rzędu Dallas Mavericks jeszcze walczą! Genialny Kyrie Irving

Źródło artykułu: WP SportoweFakty