Zwroty sytuacji w Kołobrzegu. Seria SKS-u dała awans

SKS Starogard Gdański i HydroTruck Radom uzupełniły stawkę półfinalistów Suzuki I ligi. Wcześniej do najlepszej czwórki play-off awansowali koszykarze Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych i Dzików Warszawa.

Patryk Neumann
koszykarze SKS Starogard Gdański WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: koszykarze SKS Starogard Gdański
W pierwszym niedzielnym meczu SKS Starogard Gdański pokonał GKS Tychy 88:69. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 15:8. Później stracili jednak osiem punktów z rzędu i przegrywali nawet 23:31. Na przełomie drugiej i trzeciej kwarty miejscowi odpowiedzieli serią 27:1, która rozstrzygnęła losy całej rywalizacji.

GKS przez ponad dziewięć minut nie trafił z gry, a jedyny punkt z rzutu wolnego zdobył Andrzej Krajewski. Rekordowo różnica sięgnęła 25 "oczek" (76:51). SKS trafił 13/31 "trójek", a GKS miał fatalną skuteczność - 27 proc. (18/65 z gry). Zdecydowanie lepiej było w rzutach wolnych (25/26).

Gospodarze popełnili za to 21 strat przy 11 przeciwnika. Do sukcesu SKS poprowadzili Daniel Venzant - 21 punktów (7/9 z gry) oraz Filip Małgorzaciak, który rzucił 18 "oczek". Dla GKS-u po 18 punktów uzyskali Piotr Wieloch oraz Patryk Kędel (2/9 z gry i 11/11 z rzutów wolnych).

Więcej emocji było w Kołobrzegu, ale Sensation Kotwica nie odwróciła losów rywalizacji z HydroTruckiem Radom i skończyła sezon na szóstym miejscu. Goście w czwartym meczu tej serii zwyciężyli 86:76. W końcówce drugiej kwarty gospodarze przegrywali 27:44. W kolejnej odsłonie było 48:61, ale serią 13 "oczek" koszykarze z Kołobrzegu doprowadzili do remisu.

HydroTruck odpowiedział zdobywając 11 punktów z rzędu i pomimo kolejnego pościgu Sensation Kotwicy nie wypuścił już zwycięstwa. Kaheem Ransom zdobył dla gości 24 punkty (6/21 z gry). Miał też po sześć asyst i strat. W półfinale radomianie zmierzą się z Dzikami (pierwsze mecze w Warszawie), a rywalem SKS-u będzie Górnik Trans.eu Zamek Książ (pierwsze mecze w Wałbrzychu).

Wyniki 4. meczów ćwierćfinałowych Suzuki I ligi (do trzech zwycięstw):

SKS Starogard Gdański - GKS Tychy 88:69 (20:21, 23:11, 27:19, 18:18)

SKS: Venzant 21, Małgorzaciak 18, Czerlonko 14, Motylewski 8, Ziółkowski 7, Janiak 5, Burczyk 4, Życzkowski 4, Lis 3, Perzanowski 3, Reszka 1, Cebula 0.

GKS: Kędel 18, Wieloch 18, Koperski 12, Krajewski 5, Nowakowski 4, Kamiński 3, Mąkowski 3, Chodukiewicz 2, Jakacki 2, Trubacz 2, Wspaniały 0, Ziaja 0.

Stan rywalizacji: 3-1 dla SKS-u

Sensation Kotwica Kołobrzeg - HydroTruck Radom 76:86 (15:22, 14:22, 25:17, 22:25)

Sensation Kotwica: Washington 16, Śmigielski 13, Kowalenko 11, Pieloch 11, Pułkotycki 11, Kurpisz 7, Dzierżak 5, Długosz 2, Klawa 0.

HydroTruck: Ransom 24, Zegzuła 19, Patoka 11, Sowa 11, Wall 7, Formella 5, Jeszke 5, Sadło 4, Zalewski 0.

Stan rywalizacji: 3-1 dla HydroTrucka