Nuggets odpowiadają. Supergwiazdorzy mecz od odpadnięcia

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / AAron Ontiveroz/The Denver Post / Na zdjęciu: Jamal Murray (z lewej) i Christian Braun

Denver Nuggets podnieśli się po dwóch porażkach w Phoenix i obronili własny parkiet, odzyskując kontrolę w serii. Suns z supergwiazdami w składzie są o mecz od odpadnięcia!

W tym artykule dowiesz się o:

To była reakcja godna pierwszej drużyny sezonu zasadniczego Konferencji Zachodniej. Denver Nuggets prowadzili już 2-0 w serii, Phoenix Suns doprowadzili do wyrównania (2-2), ale drużyna z Kolorado znów odzyskuje kontrolę.

Gracze Mike'a Malone'a we wtorek zdominowali rywali w drugiej połowie. Nuggets wygrali trzecią kwartę 39:25, a cały mecz 118:102, doprowadzając do wyniku 3-2 w półfinale Zachodu.

Genialny był Nikola Jokić, który w 38 minut zapisał przy swoim nazwisku 29 punktów, 13 zbiórek i 12 asyst. Serb wyprzedził Wilta Chamberlaina w ilości skompletowanych triple-double w fazie play-off.

Jamal Murray i Michael Porter dodali po 19 oczek, a cichym bohaterem meczu został rezerwowy Bruce Brown. 26-latek rzucił 25 punktów, trafiając 7 na 11 prób z pola i 9 na 10 wolnych.

Supergwiazdorzy Suns tym razem nie spisali się na tyle dobrze, aby zagwarantować swojej drużynie zwycięstwo. Kevin Durant w 42 minuty miał 26 oczek, 11 zbiórek i siedem asyst, choć popełnił też pięć na 10 strat zespołu i wykorzystał 10 na 24 oddane próby z pola oraz 6 na 9 wolnych, a Devin Booker 41 minut uzbierał 28 punktów, trafiając 8 na 19 rzutów z gry.

Suns odczuli brak swojego podstawowego rozgrywającego. Chris Paul ma problemy z pachwiną. Czy zagra w szóstym meczu? - Zobaczymy. Będę się starał - odpowiedział mediom.

To spotkanie odbędzie się w nocy z czwartku na piątek czasu polskiego o godz. 4:00 w Phoenix. - Jeśli będziemy grali w ten sposób, co dziś, mamy szansę - mówił o potencjalnym zamknięciu serii na terenie rywali Jokić.

Wynik:

Denver Nuggets - Phoenix Suns 118:102 (35:24, 17:25, 39:25, 27:28) (Jokić 29, Brown 25, Murray 19, Porter Jr. 19 - Booker 28, Durant 26, Ayton 14)

Stan serii: 3-2 dla Nuggets

Źródło artykułu: WP SportoweFakty