Stal w pełnym składzie, Legia znokautowana w Ostrowie Wielkopolskim

Arged BM Stal się rozpędza! Drużyna Ostrowa Wielkopolskiego, już w pełnym składzie, pokonała u siebie Legię Warszawa 71:53, odnosząc trzecie w ogóle, a drugie zwycięstwo z rzędu.

Patryk Pankowiak
Legia Warszawa Materiały prasowe / Andrzej Romański / Energa Basket Liga / Legia Warszawa
Trener Andrzej Urban takiego luksusu w tym sezonie jeszcze nie miał - dysponował w sobotę pełnym składem. Drużyna odbyła też kilka wspólnych treningów, dołączyli kontuzjowany Aigars Skele i pauzujący od dawna Krzysztof Sulima. I od razu widać było efekty.

Arged BM Stal bardzo szybko przejęła kontrolę, już w pierwszej połowie prowadziła 25:9. I w zasadzie ponad dziesięć punktów zaliczki utrzymywała przez cały mecz.

Legia próbowała odrabiać straty, ale kiedy tylko to robiła, Stal odpowiadała. Od 48:30 zrobiło się 48:37, ale Stalówka po chwili prowadziła już 59:44.

Czwarta kwarta kazała się formalnością. Nie było zrywu, nie było pościgu. Gospodarze systematycznie powiększali dzielący dystans, a idealnym podsumowaniem meczu była akcja z końcówki spotkania - Skele boiska podał piłkę nad kosz z połowy boiska, a efektownym wsadem popisał się David Brembly. Stalówka triumfowała aż 71:53.

Skele rzucił 15 punktów, do których dodał osiem asyst. Damian Kulig zebrał dziewięć piłek. Ojars Silins miał 12 oczek. Dla warszawian, którzy uzyskali tylko 32-proc. skuteczności w rzutach z pola, 15 punktów wywalczył Raymond Cowels, a po 10 mieli Aric Holman i Shawn Pipes.

Jako ciekawostkę może dodać, że Legia przez pierwsze 19 minut meczu nie trafiła rzutu innego, niż za trzy. Goście do przerwy wykorzystali finalnie tylko 1 na 7 prób za dwa i 8 na 22 zza łuku. Spudłowali też dwa wolne. To ich trzecia porażka w piątym dotychczasowym meczu ligowym. Wciąż wyłączony z gry jest Christian Vital.

Stal odniosła natomiast drugie z rzędu, a w sumie trzecie zwycięstwo.

Wynik:

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 71:53 (21:9, 22:17, 11:15, 17:12)

Arged BM Stal: Aigars Skele 15, Ojars Silins 12, David Brembly 11, Rodney Chatman 10, Nemanja Djurisić 9, Damian Kulig 6, Arunas Mikalauskas 4, Michał Chyliński 4, Aleksander Załucki 0, Wiktor Sewioł 0, Bartosz Rachwalski 0.

Legia: Raymond Cowels 15, Aric Holman 10, Shawn Pipes 10, Marcel Ponitka 8, Michał Kolenda 6, Josip Sobin 2, Marcin Wieluński 2, Grzegorz Kulka 0, Dariusz Wyka, Adam Linowski 0.