Luka Doncić osłabił swój zespół. Gwiazda miała ważny powód

Minionej nocy w kadrze Dallas Mavericks nie znalazł się Luka Doncić. Bez swojego lidera Mavs nie byli w stanie ograć Memphis Grizzlie (94:108). Jak się okazuje, Słoweniec miał ważny powód, by osłabić swój zespół.

JF
Luka Doncić Getty Images / Borja B. Hojas / Na zdjęciu: Luka Doncić
W tym sezonie najlepszej koszykarskiej ligi na świecie, czyli NBA udanie radzi sobie Dallas Mavericks. Zespół, którymi gwiazdami są Luka Doncić i Kyle Irving zajmuje obecnie 5. miejsce w Konferencji Zachodniej.

Z tego powodu Mavs byli faworytami rywalizacji z Memphis Grizzlies, które przed tym spotkaniem miało na swoim koncie 4 zwycięstwa i plasowało się na przedostatniej lokacie. Spory wpływ na to ma zawieszenie Ja Moranta, który wróci do gry pod koniec grudnia.

Goście na terenie rywala sprawili jednak niespodziankę i zwyciężyli 108:94. Jednak wpływ na ten wynik miała nieobecność wcześniej wspomnianego Doncicia. Gwiazdor miał jednak ważny powód opuszczenia tego meczu.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Bajeczne wakacje. Tak wypoczywa rywalka Świątek

Słoweniec mocno osłabił swój zespół, ale nie mógł postąpić inaczej. Gdy jego koledzy przygotowywali się do meczu, ten przebywał w szpitalu wraz z narzeczoną z uwagi na poród ich dziecka.

Zarówno Doncić, jak i jego ukochana w mediach społecznościowych poinformowali, że zostali rodzicami. Na świat przyszła ich córka Gabriela, którą 24-latek miał okazję powitać od razu po narodzinach.

Na ten moment trudno powiedzieć, czy lider Mavs wystąpi w kolejnym spotkaniu swojego zespołu. Na ten moment żyje narodzinami dziecka i niewykluczone, że jego przerwa od gry będzie dłuższa niż się spodziewano.

Przeczytaj także:
Gracz Bulls trafił szalony rzut na dogrywkę! Jest przełamanie

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×