Koszmarny początek gości w Warszawie. To ustawiło cały mecz

Mimo osłabień w składzie Legia Warszawa odniosła przekonujące zwycięstwo nad Grupą Sierleccy Czarnymi Słupsk 94:84. Spotkanie rozstrzygnięte było już po I połowie, a w całym meczu świetnie grali Marcel Ponitka, Christian Vital i Aric Holman.

Dawid Siemieniecki
Legia Warszawa WP SportoweFakty / Justyna Serafin / Na zdjęciu: Legia Warszawa
Kibice Grupy Sierleccy Czarnych, którzy mieli nadzieję na to, że ich ulubieńcy po dwóch porażkach zdołają sprawić niespodziankę na Bemowie, odarci ze złudzeń zostali już w pierwszej kwarcie (24:3 po niecałych siedmiu minutach). W zasadzie mecz w stolicy rozstrzygnięty był już do przerwy, a to za sprawą Arica Holmana i Marcela Ponitki. Duet legionistów grał jak natchniony, myląc się tylko dwa razy z gry.

Słabszą skuteczność miał za to Christian Vital, ale mimo to po dwóch kwartach miał na swoim koncie 15 "oczek". Co ciekawe, przez pierwsze dwadzieścia minut żaden rezerwowy gospodarzy nie zdobył choćby punktu, a i tak podopieczni Wojciecha Kamińskiego prowadzili pewnie, bo 57:35.

Wśród gości w tym czasie wyróżnili się za to MaCio Teague oraz Szymon Wójcik, który pod koniec pierwszej połowy popisał się bardzo efektownym wsadem, nadlatując zza pleców obrońców i dobijając niecelną próbę właśnie Teague'a. Więcej powodów do radości fani Czarnych po dwudziestu minutach raczej nie mieli...

Tym samym o drugiej połowie w zasadzie można zapomnieć. Rozważnie grająca Legia ani razu nie dała słupszczanom choćby pomyśleć o tym, że ci mogą jeszcze odwrócić losy piątkowego spotkania. Warszawianie utrzymywali bezpieczną przewagę, ostatecznie wygrywając jednak "tylko" dziesięcioma punktami, bowiem w samej końcówce w szeregach gospodarzy nastąpiło już pewne rozluźnienie.

Mimo wszystko było za późno na to, by goście byli w stanie przechylić szalę na swoją stronę. Ostatnie cztery minuty i dziesięć sekund Czarni wygrali wysoko, bo 16:2, ale zdołali tym jedynie zmniejszyć rozmiary porażki. I choć znacznie, to jednak przed prawie 36 minut stanowili zaledwie tło dla świetnie dysponowanych gospodarzy.

Legia Warszawa - Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 94:84 (29:13, 28:22, 16:17, 21:32)

Legia: Marcel Ponitka 23, Christian Vital 23, Aric Holman 22 (10 zb.), Michał Kolenda 11, Raymond Cowels 9, Josip SObin 6, Adam Linowski 0, Filip Maciejewski 0, Marcin Wieluński 0, Dariusz Wyka 0.

Grupa Sierleccy Czarni: MaCio Teague 21, Michał Michalak 20, Donatas Sabeckis 17, Szymon Wójcik 11, Benas Griciunas 7, Verners Kohs 4, Bartosz Jankowski 2, Paweł Leończyk 2, Michael Caffey 0, Nikodem Klocek 0.