Nokaut w Orlen Basket Lidze. 39 punktów różnicy i wybitny Nizioł

Rośnie WKS Śląsk Wrocław. Jest drugie zwycięstwo z rzędu i to bardzo okazałe. Wicemistrzowie Polski wygrali w Gdyni różnicą aż 117:78.

Patryk Pankowiak
Jakub Nizioł WP SportoweFakty / Rafał Sobierański / Na zdjęciu: Jakub Nizioł
WKS ostatnio w Orlen Basket Lidze o końcowy triumf walczył do ostatnich sekund. Wrocławianie rzutem na taśmę pokonali Tauron GTK Gliwice 87:86. Tym razem, wręcz przeciwnie. Kibice wicemistrzów Polski oglądali mecz z dużym komfortem, bo po wszystkim było już praktycznie do przerwy.

Goście w starciu z drużyną Krajowa Grupa Spożywcza Arka pokazali dużą klasę. To był popis w ich wykonaniu. WKS Śląsk w zaledwie dwie kwarty rzucił aż 67 punktów! W 20 minut wypracował sobie 30 oczek zaliczki (67:37).

Podopieczni Jacka Winnickiego po zmianie potwierdzili swoją wyższość, nie pozostawiając przy tym rywalom żadnych złudzeń. Zwyciężyli 117:78 i wyrównali bilans (9-9). Walczą o fazę play-off.

Brak Kendale'a McCulluma, który niedawno opuścił drużynę z Wrocławia, nie okazał się żadnym problemem. Wybitny występ zaliczył Jakub Nizioł. Reprezentant Polski w tylko 24 minuty rzucił 31 punktów. Trafił 8 na 8 oddanych rzutów z pola, w tym 6 na 6 za trzy i 9 na 11 wolnych. Miał też sześć zbiórek. Dusan Miletić dodał 16 oczek. Wracający do składu Daniel Gołębiowski zdobył 13 punktów.

Arkę w sobotę poprowadził Krzysztof Roszyk, który tymczasowo zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Wojciecha Bychawskiego. Gospodarzom na nic zdały się 24 punkty Adriana Boguckiego. To ich 14. porażka w tym sezonie, są na samym dole tabeli.

WKS trafił w sobotę w Gdyni aż 20 na 35 rzutów za trzy.

Wynik:

Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia - WKS Śląsk Wrocław 78:117 (24:29, 13:38, 18:23, 23:27)

Krajowa Grupa Spożywcza Arka: Adrian Bogucki 24, Seth Leday 15, Grzegorz Kamiński 11, Bryce Alford 10, Kacper Marchewka 6, Adam Hrycaniuk 6, Kacper Gordon 4, Andrzej Pluta 2, Bartłomiej Wołoszyn 0, Nikodem Czoska 0, Jakub Szumert 0.

WKS Śląsk: Jakub Nizioł 31, Dušan Miletić 16, Daniel Gołębiowski 13, Marek Klassen 11, Hassani Gravett 11, Andrii Voinalovych 10, Mikołaj Adamczak 8, Aleksander Wiśniewski 7, Mateusz Zębski 6, Artsiom Parakhouski 4.