Trzęsienie w Zielonej Górze! Trener Dedek odsunięty!

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra walczy o utrzymanie w Orlen Basket Lidze. Klub podjął stanowczą decyzję dot. trenera. Są też zmiany w radze nadzorczej.

Patryk Pankowiak
Patryk Pankowiak
David Dedek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / David Dedek
Prawdziwe trzęsienie w Zielonej Górze i Enea Stelmet Zastalu.

Trener David Dedek został odsunięty od prowadzenia drużyny. Zastąpi go dotychczasowy asystent, Virginijus Sirvydis.

Zastal pod wodzą Dedka odniósł 5 zwycięstw i poniósł 16 porażek. Ma aktualnie drugi najgorszy bilans w Orlen Basket Lidze, wyprzedza tylko Muszyniankę Domelo Sokół Łańcut (4-17). Nie może być więc pewny utrzymania.

Zielonogórska drużyna w Lidze Północnoeuropejskiej wygrała natomiast cztery spotkania, przegrała trzy i nie zapewniła sobie awansu do następnego etapu.

"Informujemy, że trener David Dedek został odsunięty od prowadzenia drużyny. Decyzję podjęto po dokładnej analizie wyników zespołu i ocenie sytuacji wewnątrz klubu. Dotychczasowe obowiązki trenera Dedka przejmie doświadczony asystent trenera, Virginijus Sirvydis" - brzmi pierwsza część komunikatu klubu dot. pierwszego trenera.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: nie robiła tego od ponad dwóch lat. W końcu się przełamała!

"Klub pragnie podziękować trenerowi Davidowi Dedkowi za jego dotychczasowy wkład, zaangażowanie i poświęcenie w pracy z zespołem. Jego praca była istotnym elementem rozwoju drużyny, jednakże zdecydowano się na zmianę w celu osiągnięcia lepszych wyników i podniesienia poziomu gry" - kontynuuje Zastal na swojej oficjalnej stronie internetowej.

"Dodatkowo, pragniemy wyrazić naszą głęboką wdzięczność wobec trenera Davida Dedka za nieocenioną pomoc, znaczący wkład oraz nieustanne zaangażowanie w funkcjonowanie klubu. Jego trud i poświęcenie przyczyniły się do istotnego rozwoju naszej drużyny. Życzymy mu wszelkiej pomyślności w przyszłych wyzwaniach, a jednocześnie witamy nowego trenera Virginijusa Sirvydisa, wierząc w jego zdolności i doświadczenie w podniesieniu poziomu gry zespołu." - dodaje klub.

Doszło także do zmian w radzie nadzorczej, jej przewodniczącym został Arkadiusz Mieczyński, przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego. Funkcję prezesa klubu objęła natomiast Katarzyna Marciniak.

Jak podkreśla Mieczyński, co ciekawe, trener Dedek nie został zwolniony, tylko zawieszony i cały czas wypełnia kontrakt z klubem.

Zobacz także:
Stephen Curry wprost o transferze LeBrona James
Rewelacja NBA w reprezentacji Polski?! Padły bardzo ważne słowa

Czy Zastal podjął dobrą decyzję, odsuwając od drużyny trenera Dedka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×