Emocje w Warszawie - po meczu AZS Politechnika Warszawska - MOSiR Krosno

W inauguracyjnym spotkaniu siedemnastej kolejki rozgrywek I ligi koszykarzy drużyna Tempcoldu AZS Politechniki Warszawskiej podejmowała zespół Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR Krosno.

Dawid Cysarz

Kibice zgromadzeni w warszawskiej hali byli świadkami emocjonującego widowiska. Obie drużyny przystąpiły do meczu niezwykle zmobilizowane. Stawką były nie tylko dwa punkty meczowe, ale także lepsza pozycja w walce o udział w fazie play-off.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili po pierwszej kwarcie. Druga odsłona należała jednak do krośnian, którzy do przerwy wygrywali 35:32. Podobny przebieg miały trzecia i czwarta część pojedynku. Przed ostatnią kwartą podopieczni trenera Michała Barana wygrywali jednym oczkiem. Czwarta odsłona była niezwykle wyrównana. Na kilkanaście sekund przed końcem po rzucie za trzy punkty Michała Jankowskiego na prowadzenie wyszli gospodarze, ale skuteczna akcja Dariusza Oczkowicza pozwoliła zespołowi z Krosna odnieść minimalne zwycięstwo.

Gospodarze trafili aż jedenaście rzutów zza linii 6,25 metra, jednak nie pomogło to Akademikom w odniesieniu wygranej. Prym w warszawskiej drużynie wiedli Michał Nowakowski, Mateusz Ponitka i Michał Jankowski. Wymieniona trójka osiągnęła dwucyfrowe zdobycze punktowe.

Bardziej wyrównanym składem dysponowali gracze z Krosna. Krośnian do wygranej poprowadził Tomasz Deja (20 punktów i 8 zbiórek). Z dobrej strony zaprezentował się Marcin Ecka, który w sobotę zadebiutował w ekipie Delikatesów Centrum PBS Bank MOSiR. Tradycyjnie czołowymi postaciami zespołu z Podkarpacia byli Dariusz Oczkowicz i Piotr Pluta, a ważne oczka zdobywał również Grzegorz Ożóg.

Dla krośnian było to dopiero siódme zwycięstwo w sezonie. Z kolei warszawianie ponieśli już jedenastą porażkę i będzie im niezwykle trudno włączyć się do walki o awans do fazy play-off. W środę odbędzie się następna runda rozgrywek. Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno podejmą Olimp Start Lublin, a Tempcold AZS Politechnika Warszawka uda się na meczu do Jeleniej Góry.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska - Delikatesy Centrum PBS Bank MOSiR Krosno 70:72 (20:16, 12:19, 21:19, 17:18)

Tempcold:
M. Nowakowski 18 (3x3), M. Jankowski 16 (3x3), M. Ponitka 15 (2x3), M. Michalak 5 (1x3), Ł. Wilczek 4, P. Pełka 4 (1x3), M. Popiołek 3 (1x3), M. Exner 3, K. Sulima 2, M. Kret 0, T. Jaremkiewicz 0.

MOSiR: T. Deja 20 (2x3), P. Pluta 12 (1x3), M. Ecka 10 (1x3), G. Ożóg 10, D. Oczkowicz 10 (1x3), P. Hajnsz 4, A. Mroczek-Truskowski 3. K. Michalski 3, G. Sołtysiak 0, B. Bal 0, Ł. Puścizna 0.