UMMC w ćwierćfinale Euroligi koszykarek, czyli kolejny krok do Final Four zrobiony

UMMC Jekaterynburg w tym sezonie ma jasno określony cel, jakim jest zdetronizowanie Spartaka Moskwa Region z tronu w Eurolidze koszykarek. Mistrzynie Rosji zrobiły kolejny krok do realizacji tego celu i przeszły fazę Eight Finals. Rosyjski zespół w dwóch meczach rozprawił się z Galatasaray Stambuł i teraz spokojnie może przygotowywać się do starć z kolejnym rywalem, którym będzie zespół ze Słowacji.

Przed spotkaniem w Stambule oba zespoły miały swoje ambicje. - Aktualnie UMMC prowadzi 1:0, ale my będziemy się bardzo starali wygrać mecz we własnej hali - zapowiadała Esra Sencebe. Dłużny nie pozostawał jej jednak szkoleniowiec UMMC. - W Turcji nie pozwolimy drużynie Galatasaray na łatwą wygraną - mówił Gundars Vetra. Jak się okazało, trener mistrzyń Rosji miał rację.

Podopieczne Vetry czekała w Stambule mocna przeprawa. Gospodynie od początku rzuciły się do walki i pierwszą kwartę wygrały różnicą 2 oczek. Na przerwę to jednak UMMC schodziło do szatni prowadząc 27:21. Gdy w trzeciej kwarcie gospodynie odrobiły 2 punkty wydawało się, że decydujące 10 minut będzie niezwykle emocjonujące. Zawodniczki z Jekaterynburga szybko jednak odskoczyły, a po końcowym gwizdku miały na swoim koncie 11 oczek więcej od rywalek.

Katem Galatasaray była Candace Parker, która w całym meczu spudłowała zaledwie jeden rzut z gry. Amerykańska gwiazda zakończyła pojedynek z dorobkiem 17 punktów, 5 zbiórek i 2 przechwytów. 12 oczek dołożyła Cappie Pondexter.

Tym razem słabiej wypadła polska rzucająca Agnieszka Bibrzycka. "Biba" tradycyjnie rozpoczęła pojedynek w pierwszej piątce, a na parkiecie spędziła 29 minut. W tym czasie wywalczyła 8 punktów (1/2 za 2, 2/4 za 3), 3 zbiórki, asystę, blok i przechwyt. Polka popełniła również 4 straty co nie wpłynęło dobrze na ocenę jej gry.

Wśród zawodniczek Galatasaray Stambuł najskuteczniejsze były dwie Amerykanki: Tamika Catchings i Sophie Young. Pierwsza zapisała w swoich statystykach 15 punktów, 5 zbiórek i 4 asysty, a druga oprócz 15 oczek, miała jeszcze 9 zbiórek i 3 przechwyty.

UMMC Jekaterynburg poznał też już swojego rywala w kolejnej fazie rozgrywek. Będzie nim słowacki zespół Good Angles Koszyce, w barwach których prym wiedzie znakomity amerykański duet Candice Dupree - Angel McCoughtry.