Słowacja: Polacy nie zagrają w finale

Paweł Mróz i Artur Mielczarek byli najlepszymi zawodnikami swojego zespołu w czwartym meczu półfinałowym ligi słowackiej przeciwko Basketbol Pezinok. Niestety Spisska Nova Ves przegrała 75:91 i odpadła z dalszej rywalizacji.

Jacek Konsek

Drużyna prowadzona przez Jerzego Chudeusza przystępowała do tej rywalizacji przegrywając 1:2. Był to więc ostatni dzwonek dla drużyny z Nowej Wsi, aby pokrzyżować szyki wyżej notowanym rywalom. Początek spotkania to kapitalna gra gospodarzy, którzy prowadzili aż 15:1, a później nawet 19:3!

Niestety z biegiem czasu koszykarze z Pezinoka zaczęli odrabiać straty, a w drugiej połowie na dobre przejęli inicjatywę. Fantastycznie spisywali się w rzutach zza linii 6,25m, wykorzystując 17 z 30 prób. Ostatecznie triumfowali 91:75 i wygrali całą serię 3:1.

Artur Mielczarek w 29 minut zgromadził 19 punktów, cztery zbiórki, dwie asysty i przechwyt. Paweł Mróz dorzucił z kolei 15 oczek, osiem zbiórek, dwa bloki, asystę i przechwyt. Na parkiecie spędził 27 minut. Nasi rodacy byli najskuteczniejszymi zawodnikami swojej drużyny.

Spisska Nova Ves - Basketbol Pezinok 75:91 (28:19, 14:27, 18:22, 15:23)