ME U-20: Świetny początek Polaków

Reprezentacja polskich koszykarzy do lat 20 pokonała Słowację w pierwszym swoim meczu podczas Mistrzostw Europy U-20 Dywizji B. Najwięcej punktów dla naszych koszykarzy zdobył Sebastian Szymański - 20.

W tym artykule dowiesz się o:

Reprezentacja Polski U-20 nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem w pierwszym swoim meczu podczas Mistrzostw Europy U-20 Dywizji B drużyny Słowacji. Nasi koszykarze bardzo dobrze rozpoczęli ten mecz i po nieco ponad trzech minutach gry prowadzili już 12:4.

Przewaga Biało-Czerwonych rosła z minuty na minutę. Ekipa trenera Roberta Jakubiaka po dziewięciu minutach gry wygrywała już 30:13 i nic nie zapowiadało, aby koszykarze ze Słowenii mieli choćby na trochę zagrozić Polakom.

Prowadzenie blisko 20 punktami lekko uśpiło koncentrację w naszych szeregach. Od stanu 30:13 Słowacy zdobyli dziewięć punktów z rzędu i zmniejszyli sobie straty do wyniki 30:22 dla Polski. Ci przetrzymali jednak atak rywala i ponownie zaczęli odjeżdżać.

Trzy minuty przed końcem pierwszej połowy swój 11 punkt zdobył Jakub Wojciechowski i nasz zespół znów wysoko prowadził, 45:30.

Słowacy próbowali gonić jeszcze Polskę, jak choćby na początku trzeciej kwarty, kiedy to po celnej trójce nasi rywale zniwelowali straty do zaledwie siedmiu oczek i przegrywali tylko 43:50. To jednak tylko podbudowało Polaków, którzy ruszyli do ataku.

W 18 minut zdobyli aż 48 punktów, a stracili zaledwie 11. Taki pogrom w drugiej połowie dobitnie pokazał jak wielka różnica klas dzieli oba zespoły. Słowacy kompletnie nie potrafili odnaleźć się na parkiecie i byli raz za razem punktowani przez naszych koszykarzy.

Najwięcej punktów dla Polaków zdobył Sebastian Szymański, który trafił wszystkie siedem rzutów za dwa i dwa z pięciu za trzy, co dało mu łącznie 22 oczka. Po 13 zdobyli Tomasz Nowakoski i Aleksander Czyż, a po 12 Marek Szumełda-Krzycki i Piotr Pamuła.

Drugi mecz Polski już w piątek. O 15:45 przeciwnikiem naszej kadry będzie ekipa Białorusi.