ME U-16 koszykarek: Polki nie dały rady Hiszpankom

W swoim drugim meczu na Mistrzostwach Europy U-16 rozgrywanych w Grecji uległy faworyzowanym Hiszpankom. Polki nie oddały jednak wygranej bez walki, przegrywając ostatecznie różnicą zaledwie 7 punktów. W czwartek podopieczne Andrzeja Curyla w pokonanym polu pozostawiła reprezentację Turcji.

Krzysztof Kaczmarczyk

Dla Polek spotkanie z Hiszpankami rozpoczęło się fatalnie, bowiem po 6 minutach gry rywalki prowadziły... 11:0. Pierwsze punkty dla naszej kadry dopiero w tym momencie zdobyła Dominika Owczarzak. Nikt jeszcze wtedy nie wiedział, że właśnie ten moment będzie miał tak duże znaczenie dla losów meczu.

W późniejszej części meczu podopieczne Andrzeja Curyla były już bowiem równorzędnym rywalem dla faworyzowanych Hiszpanek. Na 2 minuty przed końcową syreną biało-czerwone traciły do rywalek zaledwie 5 punktów (61:56). Niestety w kolejnej akcji zza linii 6,25 trafiła Elena De Alfredo czym rozwiała nadzieje na niespodziankę naszych młodych koszykarek.

Nie do zatrzymania okazała się Marles Balart. Jej końcowe statystyki to 17 punktów i 16 zbiórek. Polki miały szczęście, że Hiszpanka fatalnie spisywała się na linii rzutów osobistych, gdzie z 20 rzutów na punkty zamieniła jedynie połowę.

Wśród Polek najlepiej wypadła Dominika Owczarzak, która na swoim koncie zapisała 22 punkty i była jedyną koszykarką, która miała na swoim koncie dwucyfrową zdobycz punktową.

W ostatnim meczu grupowym podopieczne trenera Curyla zmierzą się w sobotę z Holenderkami, które w czwartek pokonały Hiszpanki po dogrywce 71:67.