NBA Preseason: Dogrywka w Atlancie, Bulls bez wygranej

Dodatkowy czas gry był potrzebny, aby wyłonić zwycięzcę spotkania pomiędzy Hawks i Memphis Grizzlies. Chicago Bulls w czwartej kwarcie nie potrafili zatrzymać Dirka Nowitzkiego i Carona Butlera, który bezlitośnie karcił ich defensywę i poprowadzili Dallas Mavericks do wygranej.

Łukasz Brylski

Świetna pierwsza połowa w wykonaniu Los Angeles Clippers pomogła zespołowi z Kalifornii odnieść wygraną z Sacramento Kings. Po dwóch kwartach goście prowadzili 63:38. Królowie nie mieli żadnej odpowiedzi na dobrze dysponowany duet Chris Kaman - Blake Griffin. To właśnie ci zawodnicy ciągnęli swój zespół. Pierwszy numer draftu 2009 już w drugiej ćwiartce na swoim koncie miał double - double.

Po przerwie przewaga Clips sięgnęła najwyższych rozmiarów i wynosiła 34 oczka. Kings nie mieli zbyt wielu atutów, aby poradzić sobie z dobrze grającymi zawodnikami z Los Angeles.

Kaman miał 20 punktów, a Griffin zaliczył 18 oczek i 13 zbiórek.

Wśród przegranych, którzy zawiedli na całej linii najlepsze wrażenie po sobie zostawił DeMarcus Cousins, który otarł się o double - double (15pkt, 9zb).

- Na treningach wszystko wychodzi idealnie, w czasie meczu bywa z tym różnie. Nie zrobiliśmy tego co zaplanowałem - powiedział po porażce trener Atlanta Hawks, Larry Drew.

Jastrzębie po dwóch kwartach prowadziły różnicą 21 punktów i fani byli niemalże pewni, że zwycięstwo padnie ich łupem. Grizzlies zaliczyli jednak kapitalne kolejne 12 minut, które wygrali 42:18 i wrócili do rywalizacji. O tym który z zespołów zwycięży zadecydowała dogrywka, w której lepiej spisali się Memphis Grizzlies.

- W ostatnich siedmiu z ośmiu spotkań sezonu zasadniczego przegrywaliśmy z Hawks, dlatego ta wygrana nas cieszy - stwierdził Lionel Hollins, który prowadzi Grizzlies.

Dobrze w Memphis spisał się Acie Law, który 11 ze swoich 19 punktów rzucił w dogrywce. Po 18 oczek zaliczyli Zach Randolph i Rudy Gay.

Dla Hawks 18 punktów zdobył Marvin Williams.

Dirk Nowitzki w starciu z Chicago Bulls pokazał, że jest w wyśmienitej formie. Niemiecki skrzydłowy zaaplikował Chicago Bulls 30 oczek, co walnie przyczyniło się do zwycięstwa.

Spory wkład w sukces miał także Caron Butler, który w czwartej kwarcie zdominował rywali. To właśnie po jego rzucie Mavs wyszli na prowadzenie 76:75, którego nie oddali do samego końca. Ten sam zawodnik w pojedynkę zdobył następnych siedem punktów i zwiększył przewagę (83:75).

Derrick Rose zakończył mecz z dorobkiem 17 oczek. Byki z Chicago przegrały drugi mecz w preseason.

Atlanta Hawks - Memphis Grizzlies 111:115 OT (22:11, 32:22, 18:42, 27:24, d. 12:16)

Hawks: Teague 20 (6as), Williams 18 (10zb), Smith 15, Jordan Crawford 13, Johnson 10, Horford 9, Powell 8, Pachulia 8 (7zb), Collins 6, Bibby 2, Thomas 2, Brock 0, Marsh 0.

Grizzlies: Law 19, Gay 18, Randolph 18 (8zb), Conley 13, Young 13, Allen 10, Arthur 9, Mayo 4, Thabeet 4, Gasol 2, Wilkins 2, Thomas 2, Henry 1.

Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 83:97 (20:16, 14:17, 19:28, 30:26)

Cavaliers: Hickson 16 (8zb), Powe 10, Sessions 10 (10zb, 6as), Gibson 10, Samuels 8, Hollins 6, Williams 6, Eyenga 5, Green 4, Moon 3, Harris 3, Parker 2, Jackson 0.

Wizards: Jinalian 16, Arenas 13, Blatche 13 (7zb), Wall 12 (9zb), Thornton 13, Young 8, Hinrich 8, McGee 6, Booker 4, Morrison 2, Seraphin 2, Huson 0.

New Jersey Nets - Boston Celtics 92:96 (28:19, 26:37, 15:21, 23:19)

Nets: Lopez 23, Williams 17, Smith 10, Farmar 9, Outlaw 8, Morrow 8, Harris 8, Favors 3, Humphries 2, Petro 2, , James 2, Graham 0, Uzoh 0.

Celtics: Davis 20, Robinson 17, Pierce 15, Daniels 9, O'Neal 8, Allen 6, Garnett 5, Erden 2, Harangody 2, Rondo 0 (7as), Wafer 0, Lasme 0, West 0.

Dallas Mavericks - Chicago Bulls 88:83 (18:23, 27:21, 21:19, 22:20)

Mavericks: Nowitzki 30 (10zb), Butler 22, Terry 13, Jones 6, Marion 6, Barea 4, Haywood 3 (9zb), Kidd 2, Chandler 2, Cardinal 0, Stevenson 0, Mahinimi 0.

Bulls: Rose 17, Noah 13 (8zb, 6as), Bogans 10, Korver 10, Deng 8, Gibson 6, Johnson 6, Thomas 4, Lucas 4, Asik 3, Weaver 2, Scalabrine 0.

Houston Rockets - San Anotnio Spurs 90:87 (23:32, 27:18, 27:18, 13:19)

Rockets: Martin 21, Hill 16, Brooks 14, Lee 11, Budinger 9, Scola 5, Ming 5 (7zb), Lowry 4, Hayes 3 (10zb), Battier 2, Patterson 0.

Spurs: Blair 12 (8zb), Parker 10, Cousin 10 (8zb), Penney 9, Jefferson 8, Neal 7, Duncan 7 (7zb), Bonner 5, Ginobili 5, Gist 4, Hill 4, Jerrells 2, Anderson 2, Simmons 2, Temple 0.

Utah Jazz - Portland Trail Blazers 100:96 (31:15, 27:40, 21:14, 21:27)

Jazz: Williams 15, Millsap 14 (8zb), Hayward 9, Evans 9 (9zb), Gaines 8, Kirilenko 8, Miles 7, Jeffers 7, Jefferson 6, Bell 5, Price 5, Fesenko 5, Watson 2.

Trail Blazers: Matthews 21, Cunningham 18 (10zb), Fernandez 15, Aldridge 15, Batum 8, Bayless 8, Miller 4, Roy 4, Camby 2, Johnson 1, Pendergraph 0.

Sacramento Kings - Los Angeles Clippers 88:120 (24:33, 14:30, 23:28, 27:29)

Kings: Cousins 15, C.Landry 14, Evans 11, Head 11, Greene 10, Jeter 8, Garcia 6, Casspi 4, Thompson 2, Atchley 2, Jackson 2, M.Landry 2, Crawford 0.

Clippers: Kaman 20, Griffin 18 (13zb), Aminu 17 (8zb), Dennis 11, Gordon 12, Cook 10, Smith 10, Foye 7 (8as), Gomes 6, Butler 4, Collins 2, Blakely 2, Jordan 1.