Derby Dolnego Śląska dla Turowa, powrót Adama Wójcika! (wynik)

PGE Turów Zgorzelec pokonał we Wrocławiu miejscowy Śląsk 88:87 w piątkowym spotkaniu Tauron Basket Ligi. Wydarzeniem meczu był powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej 41-letniego Adama Wójcika.

Jacek Konsek
Czytaj relację z tego meczu -->>> Zgorzelczanie przerwali serię dwóch kolejnych porażek i zatrzymali Śląsk Wrocław, który ostatnio zwyciężył trzy razy z rzędu. PGE Turów do wygranej poprowadził Daniel Kickert, autor 26 punktów (najlepszy mecz w tym sezonie). Wśród pokonanych brylował Aleksandar Mladenovic, zdobywca 20 oczek. Warto podkreślić powrót do Tauron Basket Ligi 41-letniego Adama Wójcika. 149-krotny reprezentant Polski w ciągu 14 minut zgromadził sześć punktów i trzy zbiórki.
Śląsk Wrocław - PGE Turów Zgorzelec 87:88 (16:18, 21:21, 27:27, 23:22)
Śląsk: Aleksandar Mladenovic 20, Slavisa Bogavac 19, Robert Skibniewski 13, Qa'rran Calhoun 9, Bartosz Diduszko 7, Akselis Vairogs 7, Adam Wójcik 6, Paul Graham 6, Bartosz Bochno 0. Turów: Daniel Kickert 26, Ronald Moore 19, David Jackson 12, Aaron Cel 10, John Edwards 6, Konrad Wysocki 6, Giedrius Gustas 4, Artur Mielczarek 3, Dallas Lauderdale 2, Michał Chyliński 0. Czytaj zapowiedzi pozostałych spotkań 16. kolejki TBL -->>>