Rasheed Wallace wróci do NBA i zagra po drugiej stronie barykady?

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Rasheed Wallace to jedna z najbarwniejszych postaci, jakie występowały na parkietach najlepszej ligi świata w ostatniej dekadzie. "Sheed" zakończył karierę w 2010 roku, ale teraz chce wrócić i może trafić w dość niespodziewane miejsce.

W tym artykule dowiesz się o:

Wysoki skrzydłowy wyrażał chęć ponownego spróbowania sił w zawodowym baskecie w ciągu kilku ostatnich miesięcy, ale kiedy zbliża się luty, pogłoski zawsze nabierają na sile. Tym bardziej, jeżeli podsyca je sam zainteresowany.

Wśród potencjalnych pracodawców Rasheeda Wallace'a najgłośniej mówi się o Los Angeles Lakers. Według źródeł Marca J. Spearsa z Yahoo! Sports to właśnie ten klub zastanawia się nad podpisaniem z nim kontraktu. Najpierw jednak kierownictwo "Jeziorowców" zbada możliwość zatrudnienia Kenyona Martina, którego sezon w lidze chińskiej dobiega powoli końca.

Rasheed był swego czasu czołowym wysokim skrzydłowym w NBA. Bardzo atletyczny, ze świetnie ułożonym rzutem, kojarzony był również z wybuchowym charakterem i licznymi bójkami, w których brał udział. Był jednym z fundamentów mistrzowskiego tytułu Detroit Pistons z 2004 roku i w kręgach kibiców "Tłoków" postacią wręcz kultową. W 2009 roku dołączył do Boston Celtics, gdzie w Playoffach był w bardzo dobrej formie. W ostatnim, siódmym spotkaniu finałowym do końca świetnie się spisywał. Teraz istnieje więc szansa, że wystąpi po drugiej strony barykady w rywalizacji Lakers z Celtics.

Źródło artykułu: