XII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego - dzień III: rewelacyjny Sokół

Sokół Łańcut wygrał rozgrywane w Tarnobrzegu XII Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego. W finale drużyna Dariusza Kaszowskiego pokonała faworyzowane Jezioro.

Bartosz Półrolniczak

W pierwszym spotkaniu ostatniego dnia XII Mistrzostw Województwa Podkarpackiego zmierzyły się drużyny UMKS Kielce i AZS Politechnika Rzeszowska. Stawką tego meczu było 5 miejsce w turnieju. Od samego początku grę prowadziła drużyna w Kielc. Rzeszowianie nie potrafili poradzić sobie z obroną rywali. Pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem kielczan 21:13. W drugiej kwarcie gra była znacznie bardziej wyrównana. Wśród kielczan wyróżniał się dobrze dysponowany Wojciech Miernik. Do przerwy UMKS prowadził 36:31. Przełomowa dla losów meczu była trzecia odsłona. Rzeszowianie zdobyli w niej tylko 4 punkty, i stało się jasne, że mecz wygrają podopieczni Rafała Gila. Ostatecznie UMKS Kielce pokonało drużynę z Rzeszowa 66:47.

UMKS Kielce - AZS Politechnika Rzeszowska 66:47 (21:13, 15:18, 16:4, 14:12)

UMKS:
Miernik 14, Fąfara 12, Wróbel 8, Bajtus 8, Osiakowski 8, Busz 6, Kamecki 4, Bacik 2, Jaworski 2, Lewandowski 2.

AZS Politechnika Rzeszowska: Skop 10, Banyś 9, Dworak 8, Bielecki 7, Osiniak 5, Kielar 4, Żmudka 3, Winiarski 1.

W meczu o 3 miejsce zmierzyły się Budimpex-Polonia Przemyśl oraz PBS Bank Efir Energy MOSiR Krosno. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Bardzo dobrze mecz rozpoczął Grzegorz Kukiełka który dwa razy trafił za trzy punkty. Ze strony krośnian wyróżniał się Piotr Pluta. Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Polonii 21:18. Druga kwarta była bardziej udana dla krośnian. Dobre akcje Wojciecha Pisarczyka oraz Dariusza Oczkowicza sprawiły, że do przerwy MOSIR prowadził 42:40. Druga połowa była bardzo zacięta, żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Ostatecznie prowadzona przez Kukiełkę i Dariusza Wykę Polonia wygrała 69:67 i zajęła 3 miejsce. MOSIR miał szansę na wygraną, ale w ostatniej akcji meczu pudłowali Sławomir Nowak oraz Marcin Salamonik.

Polonia Przemyśl - MOSIR Krosno 69:67 (21:18, 19:24, 12:12, 17:13)

Polonia: Kukiełka 20, Wyka 15, Musijowski M. 10, Kolowca 7, Mikołajko 7, Płocica 3, Zabłocki 3, Musijowski J. 2, Machowski 2.

MOSIR: Oczkowicz 14, Pisarczyk 14, Pluta 12, Salamonik 10, Szurlej 6, Partyka 4, Adamczewski 3, Paul 2, Nowak 2.

W meczu o 1 miejsce zmierzyły się zespoły NETO PTG Sokoła Łańcut oraz Jeziora Tarnobrzeg . Od początku meczu inicjatywę miała drużyna Sokoła. Świetnie grał Maciej Klima. Łańcucianie grali na świetniej skuteczności, Jezioro natomiast nie potrafiło sobie poradzić z dobrze dysponowanymi graczami Sokoła. Do przerwy Sokół prowadził 52:40. Po przerwie podopieczni Dariusza Szczubiała wyszli bardzo zmotywowani i grali zdecydowanie lepiej. Dobry mecz rozgrywał Rahshon Turner. Po celnym rzucie Jakuba Dłoniaka przewaga graczy Dariusza Kaszowskiego wynosiła tylko dwa punkty. Po trzech kwartach Sokół prowadził 67:65. O wygranej Sokoła zadecydowała świetna skuteczność w rzutach za trzy punkty. Kluczowe punkty w ostatnich minutach meczy zdobył Michał Baran. Faworyzowane Jezioro przegrało w meczu o 1 miejsce z Sokołem Łańcut 90:86.

Sokół Łańcut - Jezioro Tarnobrzeg 90:86 (24:20, 28:20, 15:25, 23:21)

Sokół: Młynarski 17, Klima 16, Fortuna 15, Gawrzydek 12, Baran 10, Pieloch 10, Hałas 7, Dubiel 3.

Jezioro: Alexander 22, Dłoniak 21, Turner 20, Long 11, Krajniewski 5, Przybyszewski 3, Addison 2, Patoka 2.