BI Gdynia dwukrotnie zwycięskie w sparingach

BI Gdynia dwukrotnie pokonała w spotkaniach sparingowych ekipę mistrza Szwecji, uczestnika rozgrywek EuroCup – Telge Basket.

W tym artykule dowiesz się o:

W czwartkowe i piątkowe popołudnie, gdynianki zmierzyły się w spotkaniach sparingowych ze szwedzkim zespołem Telge Basket. Telge Basket to ubiegłoroczny mistrz Szwecji, który w tym sezonie walczyć będzie w europejskich pucharach. Młode koszykarki ze Szwecji w rozgrywkach EuroCup zagrają w grupie E, między innymi z Horizontem Mińsk, który występował na gdyńskim parkiecie podczas II Memoriału Małgorzaty Dydek.

Po niezbyt udanych występach podczas II Memoriału Małgorzaty Dydek gdyńskie koszykarki rozegrały dwa bardzo dobre spotkania i dwukrotnie zwyciężyły.

Pierwszy z dwóch zaplanowanych sparingów rozpoczął się po myśli gospodyń, które bardzo szybko wyszły na kilkupunktowe prowadzenie. Najskuteczniejszymi zawodniczkami pierwszej połowy były Leah Kassing (11 pkt, 6 zb.) oraz Antonia Bennett (9 pkt, 3 zb.). Głównie dzięki ich skutecznej grze przewaga gospodyń nad Szwedkami po 10 minutach wynosiła 17 punktów (41:24).

Po powrocie z szatni przyjezdne zaczęły odrabiać straty. Za sprawą Regan Magarity na 4 minuty do zakończenia trzeciej odsłony meczu przewaga zmalała do zaledwie 5 punktów, zaś po 30 minutach było 54:47 i zapowiadała się bardzo ciekawa ostatnia kwarta.

W czwartej odsłonie meczu do zdobywania punktów włączyła się również Devona Allgood, doprowadzając do emocjonującej końcówki. Gra kosz za kosz trwała ponad 6 minut, a na tablicy wyników przewaga zmieniała się w przedziale 2 - 6 punktów. Jednak dzięki świetnej postawie Leah Kassing oraz Lorin Dixon (19 pkt), gdyńska drużyna zwyciężyła 64:58.

Po zakończeniu 4 kwarty trenerzy zdecydowali się zagrać 5 część meczu. W gdyńskim zespole na boisku pozostały jedynie Polki, które zaprezentowały się znakomicie. Na wyróżnienie zasłużyła Anna Jakubiuk oraz Kasia Kiejdrowska.

BI Gdynia - Telge Basket 64:58 (22:10, 19:14, 13:23, 10:11)

Drugie spotkanie rozpoczęło się zupełnie odwrotnie od pierwszego. Przyjezdne bardzo szybko wyszły na prowadzenie 7:0 i zaczęły kontrolować przebieg spotkania. W gdyńskim zespole wynik otworzyła Antonia Bennett, która w pierwszej połowie była niezwykle skuteczna. To głównie za sprawą jej 10 "oczek" oraz 5 punktów Talisy Rhea gdynianki wróciły do gry. Pierwszy remis - po 20 pojawił się na tablicy wyników na minutę do zakończenia pierwszej kwarty. Jednak mocna obrona oraz skuteczne wykończenie akcji pozwoliło Szwedkom na zdobycie kolejnych 4 punktów i ustalenie wyniku po pierwszych 10 minutach na 24:20.

W drugiej kwarcie pierwsze punkty zdobyła Antonia Bennett, chwilę później dwoma "oczkami" odpowiedziała Devona Allgood. Przez kolejne trzy minuty ani gdynianki, ani przyjezdne nie mogły skutecznie zakończyć swoich akcji. Swoją niemoc pierwsze przełamały gdyńskie zawodniczki, które grając konsekwentnie doprowadziły do pierwszego w tym meczu remisu po 28. Chwilę później po celnym trzypunktowym trafieniu Dominiki Duraj podopieczne Mirosława Noculaka wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie.

Po dwudziestu minutach było 37:34, a w trzecia kwarta rozpoczęła się kolejnymi dwoma punktami Leah Kassing. W tej odsłonie meczu oba zespoły grały niezwykle nieskutecznie, popełniając bardzo wiele błędów zarówno w ataku, jak i w obronie zdobywając łącznie zaledwie 18 punktów. Wśród gdynianek wciąż najskuteczniejsza była Bennett, jednak w ostatniej kwarcie meczu uzyskała pomoc od Leah Kassing. Środkowa w czwartek kwarcie zdobyła 7 "oczek", w dużej mierze przyczyniając się do zwycięstwa BI Gdynia w tym meczu. Bardzo dobrą końcówkę rozegrała również Talisa Reah, która w ostatnich akcjach zdobyła siedem niezwykle ważnych dla zwycięstwa punktów. Nie przyszło ono jednak łatwo. Ostatnie pięć minut drugiego spotkania sparingowego było bardzo wyrównane, a oba zespoły grały kosz za kosz. Do ostatniego gwizdka nie było wiadome utrzyma wystarczająco dużo zimnej krwi.

O ostatecznym zwycięstwie gospodyń 65:63 zdecydowała agresywna obrona w końcówce. Nie zapominajmy jednak, że przeciwnikiem gdyńskiej drużyny był Mistrz Szwecji oraz uczestnik tegorocznych rozgrywek EuroCup. Tym bardziej te dwa zwycięstwa mogą cieszyć i napawać optymizmem przed zbliżającym się sezonem.

W tym meczu najwięcej punktów zdobyły wśród gdynianek A.Bennett 18, T.Rhea 14 oraz L.Kassing 11, zaś w zespole Telge A. Robinson 12.

BI Gdynia - Telge Basket 65:63 (20:24, 17:10, 8:10, 20:19)