NBA: Mistrzowie bez szans w Milwaukee

Miami Heat przegrali ostatnią kwartę różnicą aż 21 punktów i musieli uznać wyższość Milwaukee Bucks. Tymczasem Charlotte Bobcats polegli już po raz 18. z rzędu!

Jacek Konsek

Mało kto spodziewał się tak wysokiej porażki Żaru, który w trzeciej kwarcie odrobił 15-punktową stratę i przed ostatnią odsłoną prowadził 71:69. Decydujący głos należał jednak do Kozłów, którzy wygrali ostatnią ćwiartkę aż 35:14!

25 punktów dla zwycięzców uzbierał Brandon Jennings, a świetną czwartą kwartę zanotował Mike Dunleavy, który w tym fragmencie zdobył 12 ze swoich 18 punktów. Mistrzom ligi nie pomógł nawet powrót do drużyny Dwyane Wade'a, który zgromadził 24 punkty.

- Milwaukee skopało nam tyłki. Byli lepszym zespołem - przyznał Erik Spoelstra, którego podopieczni polegli po raz drugi z rzędu. Bucks z kolei z bilansem 16-12 notują najlepszy strat w rozgrywkach od sześciu lat.

***

Trwa fatalna passa Charlotte Bobcats. Rysie poległy w sobotę po raz 18. z rzędu, tym razem przegrywając z New Orleans Hornets. Ich katem okazał się Eric Gordon, który po długiej kontuzji powrócił do gry i w debiucie zanotował 24 punkty oraz siedem asyst.

Bobcats w grudniu nie wygrali ani jednego meczu i jeśli nic się wkrótce nie zmieni, to kto wie, czy nie dorównają swojemu "osiągnięciu" z poprzedniego sezonu, kiedy to przegrali 23. kolejne mecze.

Spotkanie w Time Warner Cable Arena było pojedynkiem dwóch najwyższych wyborów w tegorocznym drafcie. Stracie dwóch były kolegów z uczelni Kentucky wyraźnie na korzyść Michaela Kidda-Gilchrista (22 pkt, 9 zb) - Anthony Davis (8 pkt, 10 zb).

***

Szalona gra w ofensywie pozwoliła Oklahomie City Thunder pokonać na wyjeździe Houston Rockets aż 124:94. To najwyższa liczba punktów zdobyta przez Grzmot poza własnym parkietem od trzech lat!

Jak zwykle najlepiej punktował duet Kevin Durant - Russell Westbrook, który wywalczył w sumie 54 punkty. Goście w każdej kwarcie rzucali co najmniej 28 oczek. W całym meczu oddali aż 94 rzuty, trafiając 13 trójek.

W drugiej kwarcie Thunder zanotowali serię 16:0 i już do przerwy mieli 18 oczek więcej niż Rakiety. W szeregach gospodarzy najskuteczniejszy był James Harden (25 pkt), który jeszcze niedawno był filarem Oklahomy.