Koniec fenomenalnej passy Clippers! Debiut Stoudemire'a

Po 17 wygranych z rzędu Los Angeles Clippers znaleźli pogromców. Są nimi Denver Nuggets, którzy pokonali kalifornijski zespół 92:78. We wtorek zadebiutował także Amare Stoudemire.

Jacek Konsek

Koniec najlepszej serii w NBA od ponad czterech lat! Kroczący od wygranej do wygranej Los Angeles Clippers po pięciu tygodniach zwycięstw w końcu schodzili z parkietu pokonani. W Kolorado Danilo Gallinari i spółka pokonali Lob City 92:78. Aż sześciu graczy gospodarzy zanotowało podwójną zdobycz punktową.

- Wszyscy byliśmy dzisiaj o jeden krok wolniejsi niż zawsze - powiedział Blake Griffin, lider Clippers, autor 12 punktów. Goście fatalnie rzucali za trzy (5/29) oraz często chybili na linii rzutów wolnych (13/29).

Gallinari zdobył 17 punktów a double-double popisał się Kenneth Faried - 14 pkt i 11 zb. Spory wkład w ósmy kolejny triumf przed własną publicznością mieli również Miller (12 pkt, 12 as), Igudoala (12 pkt), McGee (11 pkt) oraz Brewer (10 pkt).

- To zwycięstwo doda nam pewności siebie - przyznał Andre Iguodala, skrzydłowy Nuggets.

***

Drugim istotnym wydarzeniem podczas wtorkowych meczów był debiut Amare Stoudemire'a, który wrócił po kontuzji kolana i zanotował pierwszy mecz w obecnym sezonie. "STAT" w ciągu 17 minut zdobył sześć punktów (3/8 z gry i miał jedną zbiórkę.

- Czuję się dobrze. W pierwszej połowie czułem jakby mecz toczył się przy prędkości 100mph. Mam nadzieję, że drugie spotkanie będzie już lepsze - powiedział Stoudemire.

Knicks mimo 45 punktów Carmelo Anthony'ego przegrali ostatecznie z Portalnd Trail Blazers 100:105. To wielki sukces zespołu ze stanu Oregon, który w marcu zeszłego roku został zmiażdżony w Madison Square Garden 79:121.

- To była największa porażka w mojej karierze. Przegrać różnicą 42 punktów to naprawdę coś zawstydzającego - przyznał Nicolas Batum, autor 26 punktów.

Blazers mieli tego dnia więcej opcji w ataku niż Knicks. Świetnie kreował grę debiutant Damian Lillard (21 pkt, 6 as), a pod koszami brylowali LaMarcus Aldridge (19 pkt, 14 zb) oraz J. J. Hickson (18 pkt, 9 zb).

***

16 porażkę w sezonie ponieśli Los Angeles Lakers. Tym razem Staples Center zdobyła Philadelphia 76ers, która triumfowała 103:99. Na nic zdał się kolejny strzelecki popis Kobe Bryanta, który zapisał na swoim koncie 36 punktów.

Jak wyliczyli statystycy Jeziorowcy z bilansem 15-16 notują najgorszy start od sezonu 2002/2003.

Szóstki do przerwy prowadziły różnicą czterech oczek, by po kolejnych 12 minutach mieć już osiem punktów więcej od Lakers. W ostatniej odsłonie było nawet 89:79 dla gości, lecz Metta World Peace zniwelował straty do czterech oczek. Na nic więcej tego dnia nie było jednak stać ekipy LAL.

Fatalnie tego dnia spisali się podkoszowi Lakers - Dwight Howard (1/7 z gry) oraz Pau Gasol (2/12).

Wśród zwycięzców 26 punktów i 10 asyst miał Jrue Holiday a 22 pkt i 13 zbiórek dołożył Evan Turner.