Fatalna końcówka - wypowiedzi po spotkaniu Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Koszykarze Energi Czarnych Słupsk udanie zainaugurowali nowy sezon Tauron Basket Ligi, pokonując Polpharmę Starogard Gdański 82:74.

Andrej Urlep (trener Energi Czarnych): Wiedzieliśmy, że będzie to bardzo trudny mecz. Byliśmy skoncentrowani i zagraliśmy dobry mecz w obronie. Nie wykorzystaliśmy jednak szans w pierwszej połowie, aby prowadzić bardziej wyraźnie. W końcówce zagraliśmy fatalnie, nie byliśmy odpowiednio skoncentrowani. Zwycięstwo w końcówce zawdzięczamy zbiórkom w ataku, które uratowały nam ten mecz.

Roderick Trice (zawodnik Energi Czarnych): Zagraliśmy nieźle, ale musimy poprawić defensywę. Nie możemy grać tak czwartej kwarty, jak dziś, kiedy straciliśmy 32 punkty. Na pewno możemy pokazać się w kolejnych meczach z lepszej strony.

Mindaugas Budzinauskas (trener Polpharmy): Zawsze pierwszy mecz jest bardzo nerwowy. Na początku mieliśmy duże problemy ze skutecznością. Pozwoliliśmy Czarnym odskoczyć. Trafili wiele ważnych rzutów. Przez to musieliśmy cięzko pracować, żeby wrócić do gry. Nie udało się, ale walczyliśmy do końca i pokazaliśmy, że umiemy grać. Myślę, że następny mecz w naszym wykonaniu będzie lepszy.

Cezary Trybański (zawodnik Polpharmy): Bardzo chcieliśmy wygrać ten mecz, mimo, że nie byliśmy faworytem. Zawiodła nas skuteczność oraz to, że graliśmy zbyt indywidualnie. W kolejnych meczach musimy grać bardziej zespołowo.