Koniec czarnej serii Polpharmy - Asseco pokonane

Polpharma Starogard Gdański straciła prawie całą 22-punktową przewagę w meczu przeciwko Asseco Gdynia, lecz ostatecznie triumfowała 63:61 i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

Jacek Konsek

Po trzech porażkach na otwarcie nowego sezonu, Polpharma Starogard Gdański odniosła pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach 2013/2014. Kociewskie Diabły zawdzięczają wygraną nad Asseco Gdynia świetnej pierwszej połowie, w której dzieli i rządzili.

Gospodarze rozpoczęli od serii 11:2, a w drugiej kwarcie mieli już nawet 15 punktów przewagi. Skuteczny był w tym okresie Linas Lekavicius, a niewiele gorszy był Cezary Trybański, który do przerwy już miał osiem punktów i osiem zbiórek. Na początku trzeciej odsłony Farmaceuci mieli nawet 22 punkty przewagi (44:22) i wydawało się, że w tym meczu emocji już nie będzie.

Tymczasem gdynianie z minuty na minutę zaczęli odrabiać straty. Świetnie dysponowany w rzutach z dystansu był Fedor Dmitriev, który w krótkim czasie trafił trzy trójki a Asseco przegrywało już tylko 40:49.

Przyjezdni zbliżyli się do Polpharmy jeszcze bliżej w ostatniej kwarcie. Wygrali tę część 20:9, a w końcówce po celnych trójkach Łukasz Seweryn było nawet 59:62. Ostatecznie jednak triumf odnieśli podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa, który z dwóch punktów cieszyli się po raz pierwszy w sezonie.

Lekavicius i Bartosz Sarzało zdobyli dla zwycięzców 13 punktów. Trybański miał 11 oczek i tyle samo zbiórek. Filip Matczak z 12 punktami okazał się najlepszy wśród gości.

Polpharma Starogard Gdański - Asseco Gdynia 63:61 (18:11, 24:11, 12:19, 9:20)

Polpharma: Linas Lekavicius 13, Bartosz Sarzało 13, Cezary Trybański 11, Michael Hicks 11, Nikola Jeftic 8, Grzegorz Kukiełka 4, Łukasz Paul 2, Kacper Radwański 1, Ovid Varanauskas 0, Daniel Wall 0.

Asseco: Filip Matczak 12, Łukasz Seweryn 11, Fiodor Dmitriew 11, Piotr Szczotka 8, A.J. Walton 8, Maksim Kovacevic 7, Roman Szymański 4, Filip Zekavicic 0, Sebastian Kowalczyk 0, Przemysław Żołnierewicz 0.

Koszykówka na SportoweFakty.pl - nasz nowy profil na Facebooku. Tylko dla fanów basketu! Kliknij i polub nas.