Thunder zmiażdzyli Lakers, 42 punkty Love'a, Dunleavy bohaterem Bulls, Warriors ulegli Rockets

W piątek 13-stego kibice najlepszej ligi świata mieli w czym wybierać. 13 spotkań jednego dnia, to gwarancja wielu zapierających dech w pierśiach wrażeń.

Patryk Pankowiak

Po bardzo przeciętnym początku sezonu, Cleveland Cavaliers powoli nabierają właściwego tempa. Podopieczni Mike'a Browna ogrywając Orlando Magic, zanotowali już trzecie kolejne zwycięstwo, a ósma lokata w Konferencji Wschodniej jest już dosłownie na wyciągnięcie ręki.

Przyjezdni z Ohio przez większość piątkowego spotkania gonili wynik, ale w kluczowym momencie uaktywnił się Dion Waiters. To właśnie obwodowy rezerwowy dał sygnał do ataku, seryjnie dziurawiąc kosz rywali w czwartej kwarcie, a dzieło zniszczenia kontynuował jeszcze Kyrie Irving. 22-latek zapisał na swoim koncie ostatecznie 21 punktów, a 31 "oczek" dołożył pierwszy numer draftu 2011.

***

Radość fanów z Nowego Jorku nie trwała długo. Zespół Jasona Kidda wygrał co prawda trzy ostatnie spotkania, ale piątkowej nocy nie sprostał nierównym Detroit Pistons. Miejscowi z MoTown pokonali przyjezdnych "zaledwie" 103:99, chociaż jeszcze na początku czwartej kwarty prowadzili 89:68. Pistons zagrali drużynowo i powoli pracują nad poprawą swojego bilansu (11-13).

Kevin Garnett przeszedł do historii, jako dziesiąty zawodnik w NBA zbierając powyżej 14,000 tysięcy piłek, ale po piątkowym spotkaniu nie będzie miał raczej powodów do świętowania. Były zawodnik Boston Celtics trafił zaledwie 2 z 8 oddanych prób, a nieźle zaprezentował się tylko Andray Blatche oraz Mirza Teletović. Obaj zdobyli dla swojej drużyny 37 punktów z ławki, a 12 zbiórek dorzucił ten pierwszy.

Jeżeli jesteśmy już przy drużynach z Big Apple, to warto wspomnieć jeszcze o szesnastej porażce New York Knicks. Drużyna Mike'a Woodsona w decydującej kwarcie zdobyła zaledwie 13 "oczek", przy 22 rywali i poległa ostatecznie 86:90...

Celtics niespodziewanie plasują się w tym momencie na czwartej lokacie w swojej konferencji.

***

Kobe Bryant spędził na parkiecie tylko 23 minuty, trafiając dwa rzuty z gry i tracąc aż 7 piłek, a Chesapeake Energy Arena opuszczał ze spuszczoną głową. Black Mamba zapisała w swoim dorobku również 13 asyst, ale Los Angeles Lakers przegrali już trzecie spotkanie z rzędu.

OKC Thunder nie mieli większych problemów z pokonaniem rywali, a świetne spotkanie zanotował Kevin Durant - 31 punktów (10/13 z gry, 8/8 z linii rzutów wolnych), 8 zbiórek, 5 rozdanych piłek. Pau Gasol komplementował również Russella Westbrooka, który zaaplikował przeciwnikom 19 punktów, 12 asyst i podobnie do kolegi z drużyny - 8 zbiórek. - To trudny zespół. Byli bardzo agresywni, a my nie radziliśmy sobie z pracą wykonywaną przez Westbrooka - mówił Hiszpan.

***

Mike Dunleavy wykorzystał podanie Kirka Hinricha i pewnym rzutem zza łuku wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 91:90. 33-letni absolwent uczelni Duke został bohaterem piątkowego pojedynku Bulls z Bucks, a genialne statystyki zapisał w swoim dorobku Francuz - Joakim Noah - 21 punktów, 18 zbiórek, 5 asyst.

Po piątkowej nocy, niesamowitą linijką może pochwalić się również Kevin Love. Leśne Wilki poległy w spotkaniu z San Antonio Spurs, ale podkoszowy uzbierał świetne 42 punkty i 14 zbiórek, trafiając 8 na 9 rzutów za trzy!

***

Rudy Gay zaliczył udany indywidualny debiut w barwach Sacramento Kings, zdobywając 24 punkty na dobrej skuteczności, ale jego ekipa przegrała już piętnasty mecz w sezonie. Suns do zwycięstwa poprowadził duet starterów: Goran Dragić - Eric Bledsoe. Obaj obwodowi zdobyli wspólnie blisko 60 punktów! - Każde spotkanie jest coraz lepsze - komentował zadowolony słoweński koszykarz.