Wracają do walki o I miejsce - relacja z meczu MOSiR BPS Bank KHS Krosno - AZS Politechnika Poznań

Podopieczni Dusana Radovicia w sobotni wieczór odnieśli kolejne pewne zwycięstwo. Bohaterem gospodarzy został Dariusz Oczkowicz, który zdobył 21 punktów.

Jakub Artych
Koszykarze z Krosna w ostatnim okresie prezentują się bardzo dobrze. W sobotni wieczór ekipa z Podkarpacia podejmowała AZS Politechnikę, która daleka jest od swojej optymalnej formy. Taki stan wykorzystała rozpędzona drużyna trenera Dusana Radovicia, która nie dała żadnych szans rywalom z Wielkopolski.

Wyrównana walka na parkiecie w Krośnie trwała tylko do stanu po 13. Później kontrolę nad spotkaniem przejęli gospodarze, którzy z minuty na minutę powiększali przewagę nad rywalami. Akademicy mimo ogromnych chęci, nie byli w stanie przeciwstawić się MOSiRowi. W pierwszej połowie bardzo dobre prezentował się Marcin Salamonik, który w poprzednich kilku spotkaniach nie był wiodącą postacią w swoim zespole.

- Dla mnie nie ma najmniejszej różnicy kto jest najlepszym strzelcem. Ważne, żeby zespół wygrywał. Mamy wspólny cel i to jest najważniejsze, a nie statystyki pojedynczych zawodników. Podchodzę do takich rzeczy bardzo spokojnie, nie gram w tej lidze pierwszy czy drugi rok, żeby się przejmować kilkoma meczami z niższymi osiągnięciami punktowymi - mówił w rozmowie z naszym portalem podkoszowy MOSiRu.

Po zmianie stron z kapitalnej strony pokazał się natomiast doświadczony Dariusz Oczkowicz, który został wybrany MVP sobotniej potyczki. Kapitan ekipy z Podkarpacia zdobył 21 punktów, zebrał sześć piłek oraz miał tyle samo asyst. W obozie przyjezdnych z kolei na wyróżnienie zasługuje niewątpliwie podkoszowy Adam Metelski, który kolejny raz w tym sezonie zaliczył double-double.

Przed ostatnią odsłoną miejscowi prowadzili 71:53. Wówczas stało się jasne, że to podopieczni Dusana Radovicia będą triumfować w sobotnim spotkaniu. Koszykarze z Krosna nie dość, że odnieśli kolejne pewne zwycięstwo, to na dodatek po kolejnej porażce SIDEnu Toruń, MOSiR ma jeszcze realną szanse na zajęcie pierwszego miejsca w rozgrywkach.

MOSiR PBS Bank KHS Krosno - AZS Politechnika Big-Plus Poznań 90:70 (20:17, 23:14, 28:22, 19:17)

MOSiR PBS Bank KHS: Oczkowicz 21, Salamonik 18, Parzych 12, Musijowski 9, Pisarczyk 9, Grochowski 8, Fraś 6, Adamczewski 5, Wyka 2.